Giluminio klausymosi metodo mokymai

Britų Taryba Lietuvoje kviečia švietimo bendruomenę dalyvauti „Deep Listening“ (liet. giluminio klausymosi) metodo mokymuose, kuriuos ves metodo ekspertė, BBC žurnalistė Emily Kasriel iš Jungtinės Karalystės.

 

Apie „Deep Listening“ metodą

Norint suprasti skirtingus žmones ir bendruomenes, jų nuomones ir poreikius, būtinas gebėjimas įsiklausyti. Giluminio klausymosi metodas aiškina, kaip klausytojas įsitraukia į pokalbį, kokią įtaką jo klausymuisi daro smalsumas, empatija, pagarba kalbančiajam. Šis metodas analizuoja, kaip klausytoją veikia jo paties pažiūros ar išankstiniai nusistatymai siekiant suprasti kalbančiojo emocijas ir ką jis iš tikrųjų nori pasakyti.

 

„Deep Listening“ metodo mokymai – tai unikali galimybė ne tik teoriškai susipažinti su giluminio klausymosi ypatumais, bet ir praktiškai jį išbandyti dalyvaujant prasminguose pokalbiuose, diskutuojant jautriomis ir sudėtingomis temomis. Kiekviena mokymų dalis bus įtrauki, orientuota į praktinius užsiėmimus atskleidžiant, kaip metodas veikia ir kokiose situacijose jis gali padėti. Mokymų organizatoriai tikisi, kad giluminis klausymasis atvers naujas galimybes spręsti kasdienes situacijas klasėse ir mokyklose, stiprins susikalbėjimą mokyklos ir platesnėje švietimo bendruomenėje.

 

Apie Emily Kasriel

Emily Kasriel − ilgametė BBC žurnalistė, įgyvendinusi įvairius Jungtinės Karalystės ir tarptautinės žiniasklaidos projektus. Žurnalistinis darbas karštuosiuose taškuose ir konfliktų zonose medijuojant tarp nevienodas pažiūras turinčių bendruomenių paskatino E. Kasriel gilintis į „Deep Listening“ teoriją. Šį metodą ji plačiau vystė studijuodama Londono ekonomikos mokykloje ir Karališkajame koledže, vėliau pati jo mokė dirbdama mokslo darbuotoja Oksfordo universitete. Daugiau apie lektorę galite paskaityti jos interneto svetainėje.

 

Mokymų programa

11:00−12:00  Registracija. Pasitikimo kava ir užkandžiai

12:00−12:10  Jungtinės Karalystės ambasadoriaus ir Britų tarybos direktorės sveikinimo žodis

12:10−13:30  Pagrindiniai „Deep Listening“ principai ir jų taikymas

13:30−14:00  Kavos pertrauka

14:00−15:30  „Deep Listening“ metodas diskutuojant sudėtingomis temomis

15:30−16:00  Kavos pertrauka

16:00−17:30  „Deep Listening“ pokalbis mažinant takoskyras. Refleksija

 

Mokymų informacija

  • Mokymai vyks kovo 28 d. viešbutyje „Radisson Blu Hotel Lietuva“, Konstitucijos pr. 20, Vilnius
  • Mokymų laikas: 12:00–17:30
  • Dalyvavimas mokymuose– nemokamas. Būtina išankstinė registracija
  • Mokymai vyks anglų kalba (be vertimo į lietuvių kalbą)
  • Po mokymų bus išduoti dalyvavimą patvirtinantys sertifikatai
  • Dalyviams iš kai kurių miestų bus organizuojamas nemokamas transportas (daugiau informacijos – registracijos formoje)

 

Kviečiame registruotis į mokymus užpildant registracijos formą iki kovo 7 d.

 

Prašome šiuo kvietimu pasidalinti su mokytojais, ikimokyklinio ugdymo, švietimo pagalbos specialistais, švietimo įstaigų vadovais ir tais švietimo bendruomenės nariais, kuriems „Deep Listening“ mokymai gali būti aktualūs ir naudingi.

 

Britų Tarybos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.