„Gerumo niekada nebūna per daug“

Lapkričio 13-oji, Pasaulinė gerumo diena, Kauno lopšelyje-darželyje „Žilvitis“ paminėta ypatingai. Jau ne vienerius metus darželis, pasikvietęs būrį bendraminčių iš kitų Lietuvos ir užsienio darželių, kartu su LSMU ligonine Kauno klinikomis organizuoja tarptautinį ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų kūrybinės raiškos projektą „Gerumo niekada nebūna per daug“. Projekto tikslas – priimti sergantį žmogų, pasimokyti atjausti, palaikyti, mokėti džiaugtis pasidalijus gerumu.

 

Projekto metu ypatingas dėmesys buvo skirtas gebėjimui pastebėti sergančius žmones, juos išklausyti, paguosti. Vaikai kartu su mokytojomis kalbėjosi apie gerumą, mokėsi paguosti, kūrė atvirukus su nuoširdžiais palinkėjimais ligoniams. Na, o projekto organizatorės, Kauno lopšelio-darželio „Žilvitis“ mokytojos, pakvietė vaikų tėvelius pasirūpinti rankų darbo kojinėmis. Visa tai su meile buvo supakuota ir nukeliavo pas onkologinėmis ligomis sergančius pacientus.

 

Džiaugiamės, kad projektas sulaukė daug dalyvių – į jį įsitraukė vaikai iš 14 Lietuvos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų bei vienas Šiaurės Airijos darželis. Visi žinome, kad nuo vaikystės ugdoma tolerancija ir rūpestis aplinkiniais kuria bendruomenę, kurioje gera gyventi.

 

Kauno l.-d. „Žilvitis“ informacija

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.