Gerumo niekad nebūna per daug

Airina Jančaitienė, Rasa Stančiauskienė, Audronė Dantaitė
,
Kauno l.-d. „Žilvitis“ mokytojos

Lapkričio 13-oji, Pasaulinė gerumo diena, Kauno lopšelyje-darželyje „Žilvitis“ paminėta ypatingai. Jau antrus metus darželis, pasikvietęs būrį bendraminčių iš kitų Lietuvos darželių, kartu su LSMU ligonine Kauno klinikomis organizavo respublikinį ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų kūrybinės raiškos projektą „Gerumo niekada nebūna per daug“. Projekto tikslas – pasimokyti užjausti sergančiuosius, juos palaikyti, pasidalyti gerumu.

Projekto metu ypatingas dėmesys buvo skirtas gebėjimui pastebėti sergančius žmones, juos išklausyti, paguosti. Vaikai kartu su mokytojomis kalbėjosi apie gerumą, mokėsi paguosti, kūrė atvirukus su nuoširdžiais palinkėjimais ligoniams. Na, o projekto organizatorės, Kauno lopšelio-darželio „Žilvitis“ mokytojos, pakvietė vaikų tėvelius pasirūpinti rankų darbo kojinėmis. Visa tai su meile buvo supakuota ir nukeliavo pas onkologinėmis ligomis sergančius pacientus.

Džiaugiamės, kad projektas sulaukė daug dalyvių – į jį įsijungė vaikai iš 39 Lietuvos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų bei vienas Šiaurės Airijos darželis. Visi žinome, kad nuo vaikystės ugdoma tolerancija ir rūpesti aplinkiniais kuria bendruomenę, kurioje gera gyventi.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.