Gerumo akcija „Prisidėkite prie benamių šunų ir kačių gerovės“

Odeta Matulienė, Rita Murnikė
,
ikimokyklinio ugdymo mokytojos

Panevėžio ikimokyklinio ugdymo mokykloje „Vaikystė“ rugsėjo 28–spalio 2 dienomis surengta, jau tradicija tapusi, gerumo akcija „Prisidėkite prie benamių šunų ir kačių gerovės“, paminint ir spalio 4-ąją – pasaulinę gyvūnų dieną. Organizatorės mes, ikimokyklinio ugdymo mokytojos Odeta Matulienė, Rita Murnikė, bei akcijos iniciatorė ikimokyklinio ugdymo mokytojos padėjėja Rimantė Žibutienė.

Gerumo akcijos tikslas – ne tik aprūpinti benamius gyvūnus maistu bei kitais reikalingais daiktais, bet paskatinti susimąstyti darželio bendruomenę, tėvelius, vaikus – kodėl svarbūs mūsų gyvenimuose gyvūnai, atkreipti dėmesį į gyvūnų apsaugą, elgesį su jais.

 

Dėl esamos padėties Lietuvoje (ribojamų renginių, būriavimosi), šuniukas Amsiukas ir katytė Miauksytė viešnagėn pas vaikus šį kartą atvyko kitokiu būdu – parašydami laišką, kuriame ne tik nuoširdžiai padėkojo, bet ir nurodė keletą linksmų užduotėlių bei paprašė mokytojų pasikalbėti su vaikais apie gyvūnų priežiūrą, atsakomybę juos įsigyjant, atkreipti dėmesį į opias augintinių problemas, papasakoti apie netinkamą elgesį su jais.

Visoms ikimokyklinio ugdymo mokyklos „Vaikystė“ grupėms įteikti padėkos raštai.

 

Džiugu, kad ikimokyklinio ugdymo mokyklos „Vaikystė“ tėveliai – labai aktyvus ir dosnūs, nes prisidėjo tikrai didele gausa maistelio, kraiko ir kitomis reikalingomis priemonėmis.

Dėkojame už supratingumą, norą pagelbėti benamiams gyvūnams – visas surinktas gėris keliauja VšĮ „Mažas draugas“ globotiniams.

 

Tikimės, kad vaikai suvokia akcijos tikslą, todėl bus empatiški, draugiški su gyvūnais, rūpinsis ne tik savo, bet kartu su tėveliais aplankys ir beglobius gyvūnus.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.