Gerų emocijų namai

Laimutė Lazdauskienė, Irena Matuzevičienė
,
PKNPM pradinių klasių mokytojos

Ruduo ruduo… Koks grožis, kai krinta lapų auksas… Norisi eiti, bėgti, važiuoti, aplankyti, pamatyti. Taip ir padarėme…

 

Gražų rugsėjo 23-osios rytą Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos (PKNPM) mokiniai su mumis, mokytojomis Laimute Lazdauskiene ir Irena Matuzevičiene, bei Astijaus Pralgausko tėveliu Aru nuvykome į Zoologijos sodą – „mini Zoo“, įsikūrusį Dargaičių kaime, Šiaulių rajone. Šiame „mini ZOO“ galima susipažinti su 15 rūšių gyvūnais. Iš viso ūkyje – daugiau nei 100 gyvūnų, čia gyvena: kupranugariai, lamos, mažieji olandiški ožiukai, asiliukai, stručiai, avytės, triušiai bei kiti gyvūnai. Svarbiausia, kad su visais gyvūnais galima susipažinti iš arti.

 

Visų keliauninkai buvo puikios nuotaikos. Džiaugėmės geru oru, rudeniškos saulės šiluma. Nuvykus į „Zoo“ ūkį, mus pasitikusi darbuotoja trumpai informavo apie tai, ką pamatysime, ką galime paliesti, ką pamaitinti, o ką geriau aplenkti, stebėti iš tolo.

Pirmąsias pamatėme gražuoles alpakas. Jos drąsiai kišo savo išpuoselėtas galvas per tvorą ir noriai šlamštė maistą nuo ištiestų delniukų. Grožėjomės lamomis, nandu ir afrikiniais stručiais; matėme daugybę įvairiausių triušių: didelių pūkuotų, baltų dėmėtų, pilkų dryžuotų… Vaikai juos maitino, tiesė rankas paglostyti, ne vienas tyliai nusižengė prašymui neimti į rankas ir glaudė prie lūpų.

 

Aptvaruose grakščiai vaikščiojo nepaprasto grožio povai, kalakutai, didžiulės žąsys, pūkuotos šilkinės vištos. Pastabiausieji atkreipė dėmesį į gūžtoje padėtą kiaušinį. Žinõs, kad kiaušiniai negaminami parduotuvėje.

Matėme labai įdomių, dar nematytų rudų avių, gėrėjomės poilsiaujančiu zebru, grožėjomės elniais, poniais, didžiaragiais ožiais, šie, beje, nebuvo mums itin draugiški.

Ilgiausiai užtrukome prie kupranugarių. Įsitikinome jų gebėjimu maistą pasiimti iš indelio. Nenusakomas įspūdis.

 

Grįžę iš kelionės mokiniai skubėjo įspūdžiais pasidalinti ne tik su draugais, bet ir mokyklos administracija. Pasak mokyklos direktorės Danutės Kriščiūnienės: „jei tokių išvykų metu išsikeliami tinkami mokinių amžiui tikslai ir uždaviniai, tuomet mokiniai patiria pažinimo džiaugsmą, reiškia geras emocijas šalia esantiems ir artimiesiems, o tai ir yra svarbiausia!“

 

Patyrėme puikią pasaulio pažinimo pamoką natūralioje netradicinėje aplinkoje. Aplankę šiuos gerų emocijų namus, dar ir dar kartą įsitikinome, kad mūsų mokiniai spinduliuoja švelnumą ir gėrį. Tik mokėkime tai pamatyti ir puoselėti.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.