Geros sveikatos link

Kristina Šimkienė
,
Užvenčio Šatrijos Raganos g-jos psichologė

Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijoje spalio mėnesį vyko renginių ciklas „Geros sveikatos link“, kuriuo gimnazijos bendruomenė motyvavo mokinius gyventi sveikai: sveikai maitintis, aktyviai judėti ir leisti laisvalaikį. Sveikatos ugdymas gimnazijoje vyko per integruotas pamokas. Jose buvo skatinamas mokinių sveikatai palankus elgesys, aptariant pagrindinius sveikos mitybos principus ir taisykles, analizuojant maisto pasirinkimo galimybes ir reklamos subtilybes, aiškinantis pagrindinių maisto medžiagų reikšmę organizmui ir ieškant sveikatai naudingų maisto produktų. Sveikatos ugdymas gimnazijoje ir už jos ribų buvo tęsiamas ir plėtojamas neformaliai. Mokiniai patyriminėse išvykose susipažino su sveikatos raštingumo, mitybos ir sveikos gyvensenos principais, praktiškai išbandė programėlę „Mitybos dienoraštis“, kūrė plakatus, skirtus sveikatinimo renginiams gimnazijoje viešinti. Taip pat gimnazistai lankėsi ekologiniame žolininkės, farmakognostės Jadvygos Balvočiūtės ūkyje, pasidžiaugė Tytuvėnų baseino teikiamomis pramogomis.

 

Kurdama sveikatos ugdymui palankią aplinką, gimnazija nuolat bendradarbiauja su socialiniais partneriais. Spalį judėti geros sveikatos link gimnazistus kvietė Kelmės visuomenės sveikatos biuro specialistė Audronė Palubinskienė, aptardama kūno įvaizdį ir jo sąsajas su sveikata, netaisyklingos mitybos pasekmes. Apie žmogų kaip unikalų Dievo kūrinį su gimnazistais diskutavo Užvenčio parapijos klebonas Aivaras Jurgilas ir Šiaulių vyskupijos jaunimo centro vadovas kunigas Arūnas Jankauskis. O Bitininkas V. Jankauskas supažindino penktokus su medaus keliu iki mūsų stalo ir neginčijama jo nauda sveikatai. Gimnazijoje kartu su Šaukšto Šmaukšto stalo akademija diskutuota ne tik apie tai, kokį maistą reikėtų rinktis, bet ir kaip jį valgyti laikantis visų etiketo reikalavimų. Tradicinius renginius papildė ir performansas – natūralių kvepalų gamyba. Tai parodė, kad kiekvienas gali turėti savo unikalius kvepalus, kurie visiškai nekenkia sveikatai.

 

Nors daugiausia dėmesio skirta sveikai mitybai, nepamirštas liko ir fizinis aktyvumas, kuris neatsiejamas nuo puikios sveikatos sampratos. Aktyvia veikla mokiniai skatinti ne tik pajudėti, bet ir pasisemti gerų emocijų. Spalį gimnazijoje mokiniai turėjo galimybę šėlti zumbos ritmu su trenere Jovita Žakariene, parodyti savo įgūdžius ir kovinę dvasią tarpklasinėse krepšinio ir futbolo varžybose, puoselėti draugiškus ir pagarbius tarpusavio santykius žaisdami judriuosius žaidimus.

Spalio mėnesio renginių ciklas „Geros sveikatos link“ buvo itin aktyvus, įvairus ir kūrybiškas. Kartu parodyta, kad sveikatą sudaro ir lemia daugybė faktorių, į ją galima pažvelgti įvairiapusiškai ir mažais, sveikatai palankiais žingsneliais keliauti link geresnės sveikatos.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.