Gerais darbais mes puošiame savo Žemę

Lina Tautkienė
,
Šiaulių „Spindulio“ ugdymo centro Gamtosauginių m-klų programos koordinatorė

Pasaulinės Žemės dienos tikslas – suvienyti žmones bendram rūpesčiui dėl mūsų visų namų – Žemės. Kokiais gerais darbais galime prisidėti prie gamtos išsaugojimo mes? Mes maži, bet kartu galime nuveikti daug.

 

Šiaulių „Spindulio“ ugdymo centras dalyvauja Gamtosauginių mokyklų programoje ir jungiasi prie gražios tvarumo akcijos „Saugokime gamtą“. Visą bendruomenę kvietėme paaukoti švarius stiklainius, kurie bus perduoti Labdaros ir paramos fondui „Maisto bankas“.

 

Mūsų centro ketvirtos klasės mokiniai dalyvavo nuotolinėje pamokoje KAIP ELGIUOS? OGI TVARIAI! Jos metu sužinojo apie besaikio vartojimo pasekmes, klimato kaitą, apie atsakingą ūkininkavimą, apie pagarbą ir bendrystę su gamta, ekologiją. 5/6 klasės mokiniai per gamtos pamoką paminėjo 40-ies Paukščių dieną, stebėjo vaizdo įrašą apie Lietuvoje gyvenančius paukščius, aptarė paukščių išvaizdą, svarbą žmogaus gyvenime, o Centro kieme galėjo paklausyti paukščių balsų „gyvai“ arba naudodami QR kodus stende „Plunksnuoti kaimynai“.

 

Vyresnieji mokiniai dalyvavo iniciatyvoje „Mes šios žemės dalis“, Šiaulių miesto „Beržynėlio“ parke rinko šiukšles, kėlė inkilus paukšteliams. Kiti įstaigos ugdytiniai susipažinę su inkilų kėlimo taisyklėmis, įkėlė namelius giesmininkams į medžius  Pageluvio ežeryno pažintiniame take.

 

 

Pavasaris budina ir miegančius vabzdžius, o mes sukūrėme jiems namus iš nendrių, pušies kankorėžių. Taip padedame saugoti biologinę įvairovę, skatiname stebėti ir pažinti vabzdžių pasaulį.

 

Gerų darbų nebūna per daug!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.