Gera dalintis

Ilona Surgautienė
,
Kauno r. Šlienavos pagr. m-klos pradinių klasių mokytoja metodininkė

Gegužės 24–27 d. mūsų mokykloje lankėsi neįprastos viešnios – dvi pradinio ugdymo mokytojos iš Turkijos. Jos atvyko pagal „Erasmus+“ projektą su darbo stebėjimo vizitu. Prioritetiniai tikslai buvo technologijų panaudojimo pradinėse klasėse ir STEAM ugdymo proceso organizavimas.

 

Kasdien mokytojos stebėjo pamokas pradinėse klasėse. Sudarėme joms galimybes apsilankyti įvairių mokomųjų dalykų pamokose: gimtosios kalbos, matematikos, pasaulio pažinimo, dorinio ugdymo, muzikos, užsienio kalbos, STEAM užsiėmimuose. Taip pat jos turėjo galimybę stebėti ir visas užklasines veiklas. Beje, mokytojos taip pat pristatė ir savo šalį, jos žymiausias vietas, papročius, tradicijas ir visus vaišino tradiciniais Turkijos saldumynais.

 

 

Aptariant vizitą, mokytojos išreiškė didelę padėką ir pasidalino savo pastebėjimais ir įspūdžiais, kurie buvo puikūs. Mokytojos kaip didžiausią skirtumą tarp jų mokyklos Turkijoje ir mūsų mokyklos išskyrė turimos technologinės įrangos ir jos panaudojimo pamokose gausą ir tikslingumą mūsų pradinėse klasėse. Taip pat joms nauja patirtis buvo STEAM veiklų organizavimas. Įdomu ir tai, kad pedagogės pastebėjo, jog labai skiriasi mūsų ir Turkijos mokinių temperamentas – lietuviai kur kas ramesni, labiau susikaupia pamokose, santūresni. Be abejo, jas nustebino ir atnaujintos bei išpuoselėtos mūsų mokyklos erdvės.

 

Mokytojos Didem ir Zehra ne tik stebėjo ugdymo procesą, bet ir susipažino su mūsų šalimi, apsilankė daugelyje lankytinų objektų: Vilniuje – Gedimino pilyje, Katedros aikštėje, MO muziejuje, Kaune – Apžiūrėjo Kauno pilį, pasivaikščiojo Laisvės alėja, senamiesčiu, M. K. Čiurlionio muziejuje grožėjosi jo paveikslais bei stebėjo virtualios realybės filmą ,,Angelų takais“, žvelgė į miesto panoramą nuo Aleksoto apžvalgos aikštelės, buvo sužavėtos Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansambliu, nuolat stebėjosi, kiek daug žalumos mūsų mieste. Nuvykus į Dubravų rezervatinę apylinkę, mokytojos pastebėjo, kad pirmą kartą mato natūralią pelkę. Ir, be abejo, išbandė lietuvišką virtuvę – ragavo šaltibarščius bei cepelinus su varške.

 

Džiaugiamės, kad turėjome galimybę pabendrauti, pažinti šias nuostabias mokytojas, iš pirmų lūpų išgirsti jų šalies švietimo aktualijas. Ir turime pripažinti – dalintis tikrai gera!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.