Gegužių progimnazijoje paminėta Tarptautinė rašytojų diena

Edita Šliūpaitė, Aušra Lučinskienė ir Birutė Petkuvienė

Prieš 35-erius metus kovo 3-iąją pradėta minima Tarptautinė rašytojų diena. Ta proga Gegužių progimnazijos 5d klasės mokiniai dalyvavo rytmetyje „Mano mylimiausias rašytojas“.

 

Progimnazijos bibliotekos vedėja Edita Šliūpaitė apžvelgė šiandien kuriančius ir populiarumo sulaukiančius vaikų literatūros rašytojus, jų išleistas knygas. Be abejo, išsivysčiusioje diskusijoje apie mylimiausius rašytojus penktokai pasidalijo mintimis, kuo juos traukia knygos, kokios jos turėtų būti, kad vaikai jas čiuptų ir skaitytų. Penktokai kone vienbalsiai teigė, kad labiausiai patinka skaityti nuotykių knygas, o mėgstamiausia jų rašytoja yra Astrida Lindgren.

 

Lietuvių kalbos mokytoja Birutė Petkuvienė pokalbį su penktokais tęsė ir išklausė labai gražių palinkėjimų vaikų mylimiems rašytojams. Pavyzdžiui, Kamilę taip sužavėjo P. Pearce kūrinys „Tomo vidurnakčio parkas“, kad ji linki rašytojai atgimti ir sukurti knygos pratęsimą. Deimantė išradingumo ir linksmumo kitiems rašytojams linki pasimokyti iš savo mėgstamo O. Proislerio. Arimantas savo linkėjimą skyrė T. Dirgėlai. Paulius mano, kad lygių nėra M. Tvenui… O daugiausiai liaupsių susilaukė vaikų numylėtinė A. Lindgren! Pati B. Petkuvienė plačiau kalbėjo apie fiziko išsilavinimą turintį rašytoją G. Morkūną. Jo kūrinių ištraukas mokiniai skaito per literatūros pamokas.

 

Tačiau tuo Tarptautinės rašytojų dienos paminėjimas nesibaigė. 5d kl. auklėtoja ir jų dailės mokytoja Aušra Lučinskienė mokiniams priminė, kad už rašytoją ne mažiau svarbesnis ir knygos dailininkas (ypač kai kalbama apie vaikų literatūrą). Knygos iliustratorius, taip pat kaip ir rašytojas, yra kūrinio bendraautorius. Tad per dailės pamokas mokytojos A. Lučinskienės vadovaujami penktokai bando ir dailininko duonos atsikąsti – kuria iliustracijas G. Morkūno knygai „Blusyno pasakojimai“ (kūrybinis procesas dar tebevyksta).

 

Tikimės, kad taip įvairiapusiškai ištyrinėję rašytojų kasdienybę, penktokai išties prisimins, kuo išskirtinė kalendoriuje kovo 3-ioji!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.