„Garsų ir žaidimų šalis“ Anykščiuose

Raimonda Kirvėlienė
,
Anykščių r. Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos logopedė ekspertė
Viktorija Jurkėnaitė
,
Anykščių lopšelio darželio „Žilvitis“ logopedė metodininkė

Pavasaris – vienas gražiausių metų laikų. Visi jaučiamės pakylėti, kai savo spinduliais mus džiugina saulė, giedras dangus, paukščių čiulbėjimas ir pirmųjų gėlių gležni žiedeliai.

 

Norėdamos pratęsti gražią, dar 2019 m. pradėtą tradiciją, balandžio 6 d. su socialiniais partneriais Anykščių švietimo pagalbos tarnyba, Anykščių lopšeliu-darželiu „Žilvitis“ ir Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazija organizavome kalbos viktoriną „Garsų ir žaidimų šalis 2023“ būsimiems Anykščių švietimo ugdymo įstaigų pirmokams, turintiems skirtingus kalbinius gebėjimus. Viktorinos tikslas – sudaryti galimybes skirtingų kalbinių gebėjimų priešmokyklinio amžiaus vaikams įtvirtinti sakytinės kalbos įgūdžius atliekant įvairias užduotis porose ir komandoje.

 

Džiaugiamės, kad šiais metais į renginį atvyko penkios Anykščių miesto ir rajono priešmokyklinio amžiaus vaikų ir jų mokytojų, švietimo pagalbos specialistų komandos: „Lašiukai“ iš Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos, „Vabaliukai“ iš Anykščių lopšelio-darželio „Žilvitis“, „Gandriukai“ iš Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos, „Viešintukai“ iš Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos Viešintų daugiafunkcio centro ir „Zuikučiai“ iš Anykščių lopšelio-darželio „Eglutė“.

 

Susirinkusius viktorinos dalyvius, mokytojus, švietimo pagalbos specialistus pasveikino ir visoms komandoms sėkmės palinkėjo Anykščių švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Vesta Berkmanienė.

 

Renginys prasidėjo komandų prisistatymu. Vėliau kiekviena komanda turėjo apibūdinti pateiktyse matomus priešingos reikšmės daiktus, gyvūnus, vaisius. Daugiausiai susikaupimo ir pirštukų miklumo pareikalavo spalvotų figūrėlių varstymo užduotis, kuri buvo atliekama porose. Vėliau komandų kapitonai stengėsi įveikti individualias foneminio suvokimo užduotis. Smagu, kad visi kapitonai teisingai išskyrė pirmą ir paskutinį žodžio garsą bei surado reikiamas raides. Kūrybinės užduoties metu komandos pasirinktomis priemonėmis nuspalvino piešinį, apie jį papasakojo visiems dalyviams. Vėliau iš visų piešinių buvo sukurtas pavasarinis paveikslas „Margučių vaivorykštė“.

 

Komandų atliekamas užduotis stebėjo ir vertino Anykščių švietimo pagalbos tarnybos sudaryta komisija. Suskaičiavus rezultatus, vertinimo komisijos pirmininkė vyr. logopedė Vida Uginčienė aptarė vaikų atliktas užduotis ir paskelbė rezultatus. Pirmoji vieta atiteko Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos „Gandriukų“ komandai, antroji – „Zuikučių“ komandai iš Anykščių lopšelio-darželio „Eglutė“ ir trečioji – „Vabaliukams“ iš Anykščių lopšelio-darželio „Žilvitis“.

 

Kalbos viktorinoje neliko nei vienos komandos be prizo. Visus dalyvius apdovanojo Anykščių lopšelio-darželio „Žilvitis“ direktorė Virginija Padūmienė. Ji vaikams įteikė Anykščių švietimo pagalbos tarnybos parengtas padėkas ir prizus „Smalsių vaikų gamtos kalendorius“.

 

Nespėjome pamatyti, kaip prabėgo gražus laikas su būsimaisiais mūsų miesto ir rajono pirmokais. Džiaugiamės, kad vaikai viktorinos metu susipažino su bendraamžiais, turėjo galimybę atlikti įvairias kalbines užduotėles, mokėsi bendrauti komandoje ir patyrė daug gerų emocijų!

 

Dėkojame visiems, padėjusiems organizuoti šią tradicinę Anykščių rajono priešmokyklinio amžiaus vaikų kalbos viktoriną.

 

Dalinamės renginio akimirkomis.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras

  • Ramunė

    Ačiū organizatoriams už renginį, kuriame vaikai galėjo pasisemti gerų įspūdžių. Sveikinimai nugalėtojams.