Gamtosauginė veikla Kauno R. Neveronių gimnazijoje

Rasa Šimaitienė
,
Kauno r. Neveronių g-jos mokytoja

Kauno r. Neveronių gimnazija yra įsikūrusi gražioje Kauno rajono vietoje – aplinkui miškai ir pievos. Kad mus supanti nuostabi gamta ir toliau džiugintų, turime nuolat ja rūpintis, ją saugoti, tvarkyti, puoselėti. Jau daug metų dalyvaujame gamtosauginiuose projektuose. Esame apdovanoti net penkiolika Aplinkosauginio švietimo fondo Žaliųjų vėliavų.

 

Nenuostabu, kad norime pasidžiaugti ir šių mokslo metų gimnazijos gamtosaugine veikla. Iš pirmo žvilgsnio tai lyg ir įprastos, kasdienės veiklos, tokios kaip gimnazijos aplinkos tvarkymas, augalų priežiūra, šiukšlių rūšiavimas. Tačiau jos akivaizdžiai rodo, kad mums, gimnazijos bendruomenei, labai svarbi aplinka, kurioje gyvename. Kiekvieną pavasarį dalyvaujame akcijoje „Darom“. Ir gimnazijos teritoriją, ir gyvenvietės erdves tvarko ne tik gimnazijos bendruomenė, bet ir neveroniškių šeimos. Tokių bendrų veiklų dėka gražėja visos gyvenvietės aplinkos. Norisi paminėti ir tai, jog mokiniai ne tik rūpinasi aplinka, kurioje gyvena jie patys, bet jiems rūpi ir toji, kurioje gyvena paukšteliai. Įdomu, kad šiemet mokiniai, gamindami labai gražius inkilėlius paukšteliams, sugalvojo pasirūpinti ir šikšnosparniais – atsirado ir jų namelis.

 

Kiekvieną pavasarį gimnazijoje organizuojamos ir mokinių konferencijos gamtosaugine tema. Šiais metais vyko konferencija „Kelionė, veiksmas, ekologija“. Renginiui buvo ruoštasi iš anksto – atliktas tyrimas „Kiek mums svarbi ekologija?“. Konferencijoje pristatyti 5 pranešimai, vyko protų mūšis „Žemė ir žmogus“.

 

Balandžio 24–28 dienomis Kauno r. Neveronių gimnazijoje vyko Aplinkosauginio švietimo fondo (FEE) Globalinių veiksmo dienų savaitė, kurios metu buvo numatytos penkios veiklos: atsisakyti, pakeisti, pakartotinai naudoti, panaudoti kitu tikslu, perdirbti. Gimnazijos mokiniai aktyviai įsijungė į Veiksmo dienų savaitę, atlikdami ne po vieną, o netgi po keletą veiklų.

 

Gimnazija vis puošiasi rėmėjų padovanotomis gėlėmis, kurias mokiniai sodina ir prižiūri. O mažiausieji šiemet patys užaugino gėlytes vazonėliuose ir padovanojo mamytėms per Motinos dieną. Jau trečius metus akį traukia vaistažolių darželis, kuriame mokinai pavasarį sėja įvairias žoleles, augina, laisto, kad rudenį iš jų pagamintų aromatingą natūralią „Neveronių gardžiąją arbatą“.

 

Dalyvaudami gamtosauginėje veikloje, įvairiuose projektuose mokiniai padeda kurti ne tik tvaresnį gyvenimą, bet ir mokosi naujų gyvenimo įgūdžių, stengiasi išsaugoti švarią gamtą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.