Gamtos mokslų projekto atgarsiai

Danguolė Savickienė
,
Gelvonų g-jos geografijos mokytoja

Pasibaigė kūrybinis projektas „Mūsų Žemė – tai didelis vieškelis, o mes, žmonės, keliautojai“, kurį organizavo Širvintų r. Gelvonų gimnazijos komanda, bet pasiliko pačios geriausios ateities idėjos, postūmis veikti ir kūrybingai dirbti toliau.

 

Projektas vyko beveik tris mėnesius. Jo iniciatorė ir koordinatorė – Gelvonų gimnazijos direktorė Sondra Bartulienė. Komandoje dirbo mokytojai Jūratė Balukevičienė, Danguolė Savickienė, Sigitas Miknevičius. Projekto tikslas – gerinti mokinių sveikatą, pažinti mus supantį pasaulį, gvildenti klimato kaitos problemas, skatinti tarpdalykinius ryšius, bendravimą ir bendradarbiavimą tarp įvairaus amžiaus mokinių. Buvo siekiama pasidalyti gerąja patirtimi su kitų mokyklų pedagogais ir mokiniais. Projekte dalyvavo 58 Lietuvos mokyklos, kurių dalyviai glaudžiai bendradarbiavo, konsultavosi, atliko kūrybinius bei praktinius darbus.

 

I-ajame etape „Gamta mus teisia paslaptingai“ buvo atliekami kūrybiniai darbai. Piešiniuose galima įžvelgti rūpimas gamtosaugines problemas, gamtos pokyčius, gamtos objektų svarbą. Piešinių paroda eksponuota Gelvonų gimnazijoje. II-ajame etape „Kelias – tai nuotykis“ mokiniai lankė įvairius Lietuvos miestelius, kaimus. Nuotraukos liudija, kad judėjimas, pažinimas, domėjimasis mus supančiu pasauliu, keliavimas tėviškės vietomis – tai didelis žinių bagažas jaunajai kartai. Tai lyg priminimas, kokia graži mūsų Lietuva, vietovė, kur mes gyvename. III-ajame etape vyko kūrybinės dirbtuvės „Paslapties džiaugsmas“, kur mokiniai iš arčiau susipažino su įdomesniais augalais, išmoko naudotis programėle „iNaturalist“. Dalyviai meniškai fotografavo baltai žydinčius sodus, gėles, retesnius augalus. Programėlė padėjo įamžinti daug augalų ir gamtos įdomybių, o mokiniai tapo tarptautinės programos mokslininkais.

 

Projektas buvo pristatomas ir aptariamas virtualioje erdvėje, dalyvavo daugiau kaip 50 dalyvių. Smagu, o kartu ir naudinga. Dėkingi likome iniciatorei Gelvonų gimnazijos direktorei Sondrai Bartulienei, projekto nariams ir, be abejo, projekto globėjai Širvintų rajono merei Živilei Pinskuvienei, kuri rėmė gimnazijos iniciatyvą.

 

Projekto dalyviai siunčia daug malonių žodžių, kurie, sutikite, suteikia mums, mokytojams, didesnius sėkmės sparnus:

 

„Programėlė iNaturalist“ nuostabi!!! Labai patiko, naudosime visur. Zlata nori rasti augalą, kurio programėlė neatpažintų. Sode visus augalus tikrina ir grybų jau laukia. O ir paukščiai, gyvūnai, vorai… Kiek dar laukia gražių atradimų! AČIŪ Jums!!!“

 

„Puikus projektas. Jis paskatino mokinius pasižiūrėti į aplinką ir gamtą iš įvairių aspektų. Puiki iniciatyva ir galimybė integruotis respublikos mokykloms. Smagu, kai tiek mokyklų jungiasi bendroje veikloje.“

 

„Ačiū už iniciatyvą, mielą bendravimą, laukiame gyvo susitikimo“

 

„Ačiū už nuostabų bendradarbiavimą ir gražų labai reikalingą projektą. Linkiu daugiau kūrybingų idėjų“.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.