Gamta – mūsų namai

Violeta Pakštienė

Rugsėjo 19 d. Šlienavos pagrindinės mokyklos sveikatingumo grupė, vadovaujama fizinio ugdymo mokytojų: Joanos Šiugždinienės, Petro Vyšniausko bei visuomenės sveikatos priežiūros specialistės Redos Bacevičienės, pakvietė 5–10 kl. mokyklos bendruomenę į sveikatingumo renginį „Bendruomenės pulsas“.

 

Susitikome prie Pakalniškių piliakalnio, nuo kurio atsivėręs nuostabus gimtųjų marių vaizdas su tolumoje plaukiančioms jachtomis, sukūrė jaukią nuotaiką. Šventinį renginį pradėjo svečiai iš sostinės: mokslininkė, tyrėja, aplinkosauginės veiklos entuziastė, poetė, mokomųjų knygelių apie atliekų rūšiavimą vaikams autorė Violeta Ivinskienė ir Žaliųjų partijos pirmininkas Remigijus Lapinskas papasakojo apie aplinkosaugos problemas ir ekologiją, padovanojo savo knygų. Mokyklos direktorius Vladas Ravka įteikė svečiams simbolinius pelėdžiukus, atminimui, o mokiniai su klasių vadovėmis bei tėveliais leidosi 3 km ilgio pažintiniu Kauno marių regioninio parko taku iki Girionių parko.

 

Takelis vingiavo tai aukštyn, tai žemyn, keliauninkai ne tik mėgavosi puikiais vaizdais ir gaiviu oru, jie turėjo rimtą užduotį: rasti rudenį simbolizuojančių gamtos dovanų ir vaistinių augalų.

Trumpas poilsis ant  naujų amfiteatro suolų, kuriuos paruošė mokyklos „Jaunųjų lyderių“ nariai, ir nuovargio kaip nebūta!

 

Pagaliau – paskutinis etapas Girionių poilsiavietėje! Visi rodė surinktas rudens gėrybes, diskutavo apie žaliosios gamtos naudą. Klausėmės 8 kl. mokinio Ernio Urbono armonikos garsų, o lietuvių k. mokytoja Ingrida Straleckienė pakvietė 8 kl. mokinius – Aureliją Putnaitę, Ernį Urboną ir dešimtoką Aidą Abramovą – padeklamuoti Antano Baranausko „Anykščių šilelį“.

Maža, bet entuziastinga mokyklos bendruomenė, renginį užbaigė nuotaikingu komandiniu žaidimu.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.