Fotosesija, sutelkusi visą mokyklos bendruomenę

Sudėtingi nuotolinio mokymosi metai iš daugumos mokyklų bendruomenių atėmė galimybę susiburti, gyvai bendradarbiauti, organizuoti šventes, vykdyti projektus ar tiesiog susitikti ir pasikalbėti. Laimei, dalis bendruomenių galėjo sugrįžti į mokyklas bent jau birželio mėnesį. Šiaulių rajono Kuršėnų Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro bendruomenė buvo viena jų.

 

Vyriausieji mokyklos mokiniai – abi aštuntos klasės – ir pora žemesnių klasių į mokyklą grįžo dar gegužę savanoriškai sutikę testuotis. Mokiniai buvo ne tik išsiilgę draugų, bet ir įvairios įdomesnės veiklos: išvykų, renginių bei smagių projektų.

 

8b klasė iš karto ėmėsi iniciatyvos. Mokykloje veikia kūrybinė grupė „UpWeGo“, kurios nariai – didžioji dalis 8b klasės mokinių – skraidina droną ir fiksuoja smagias akimirkas. Kartu su grupės vadove mokytoja Stasele Riškiene aštuntokai sugalvojo suorganizuoti savo klasei kitokią fotosesiją: saugią, atitinkančią karantino reikalavimus ir išradingą. Mokyklos stadione klasė tiesiog susėdo ant žolės suformuodami įvairias figūras, o drono pilotai juos fotografavo. Išrinkę geriausią nuotrauką, vėliau ją patikėjo klasės draugei Godai, kuri nuotrauką papuošė menine improvizacija su mokinių vardais.

Sukurtą nuotrauką mokiniai publikavo socialinio tinklo „Facebook“ mokyklos puslapyje ir pakvietė kitas klases priimti iššūkį bei pabandyti su savo klase ką nors panašaus. Kadangi kitą dieną visos 5–8 mokyklos klasės išvyko į stovyklą, pirmieji iššūkį priimti suskubo pradinukai. Viena po kitos sekė vis išradingesnės fotosesijos ir dronas kilo į orą jau net kelis kartus per dieną.

Šiaulių rajono Kuršėnų Pavenčių mokykloje-daugiafunkciame centra veikia ir keturios specialiosios klasės. Jos sukūrė bendrą visų keturių klasių nuotrauką kartu su mokytojais ir jų padėjėjais. Ši fotosesija vyko ypač sklandžiai: mokiniai bei mokytojai buvo smagiai nusiteikę ir susitelkę bei noriai padėjo vieni kitiems!

 

Sugrįžę iš stovyklos, fotografuotis suskubo ir vyresnių klasių mokiniai. Mokiniai patys siūlė vis įdomesnes idėjas, rinko geriausias, skaičiavo, kiek mokinių reikės idėjoms realizuoti ir kaip jie suguls. Dažniausiai ir klasių vadovai drąsiai guldavo su mokiniais ant žolės. Užfiksuotą kadrą vėliau kartu redagavo: papildė meniniais piešiniais, kartais sukurdami net kelis variantus ir išrinkdami geriausią.

Visų klasių kūriniai buvo publikuojami socialinio tinklo „Facebook“ mokyklos puslapyje. Jais gėrėjosi, komentavo ir mokinių bei mokytojų išradingumu džiaugėsi visa mokyklos bendruomenė bei puslapio svečiai. Svarbiausia, kad ši fotosesija savaime sutelkė visas klases bendram kūrybiniam procesui: ilgo nuotolinio mokymosi išvarginti mokiniai ir mokytojai be jokių dvejonių savanoriškai pasekė smagia aštuntokų idėja ir kūrybiškai realizavo savo išradingas idėjas. Puiki pabaiga nelengviems mokslo metams!

 

Akimirkos iš fotosesijų planavimo ir skaitmeninio nuotraukų redagavimo

 

Šiaulių rajono Kuršėnų Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.