Fizinis aktyvumas linksmai ir šiuolaikiškai

Laura Kačinskienė
,
Kauno l.-d. „Nežiniukas“ meninio ugdymo (šokių) mokytoja
Rasa Malinauskienė
,
ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Fizinio aktyvumo veiklų, kuriose yra naudojamos išmaniosios grindys ir išmanioji lenta tikslas – skatinti tiek spontanišką, tiek pedagogo tikslingai inicijuojamą vaiko fizinį aktyvumą naudojant informacines technologijas. Uždaviniai: plėtoti vaikų individualias fizines, socialines ir kūrybines galias, stiprinti fizinę ir emocinę vaikų sveikatą, naudoti vaikams patrauklias fizinį aktyvumą skatinančias priemones.

 

Fizinį aktyvumą Pasaulio sveikatos organizacija apibrėžia kaip bet kurį kūno judesį, kurį sukelia griaučių raumenys ir kuris reikalauja energijos sąnaudų. Fiziniai vaiko judesiai atskleidžia protinius sugebėjimus, juos lavina, kartu ugdo valią, ypač kai tenka įveikti įvairias užduotis. Siekiant skatinti vaikų fizinį aktyvumą naudojamos informacinės technologijos, kurios šiuo metu vaikams tampa vis patrauklesnės ugdymo(si) procese. Naudojant informacines technologijas ugdomojoje veikloje ji tampa šiuolaikiniam vaikui įdomi, suteikia pažinimo džiaugsmo, skatina motyvaciją, leidžia patirti teigiamų emocijų. Kauno lopšelyje-darželyje „Nežiniukas“ vaikų fizinio aktyvumo skatinimo veiklose naudojamos interaktyviosios grindys ir išmanioji lenta.

 

Interaktyviosios grindys yra viena įdomesnių žaidimo formų šiuolaikiniam vaikui, ji lavina loginį mąstymą, judesių koordinaciją, geresnę reakciją, moko suprasti supantį pasaulį, žaisti komandoje. Vaikams įdomiausi žaidimai: „Linksmieji balionai“, „Linksmieji veideliai“, „Pėdsekys“, „Bitutės“, „Deimantai“, „Amūro strėlė“ ir kt. Taip pat vaikams patinka relaksaciniai ir atsipalaidavimo žaidimai „Jūros dugne“, „Rudens lapai“, „Pianinas“, „Spalvos“.

 

Interaktyviąją lentą naudojame meninio ugdymo (šokių, muzikos) mankštos veiklose. Atkartodami šokių judesius, šokdami ir atlikdami užduotis su įvairiais mėgstamais personažais, vaikai ne tik aktyviai juda, bet ir mokosi naujų judesių. Jiems įdomiausia šokti pagal muziką, kurią girdėjo, tai gali būti muzika iš animacinio filmuko, girdėtos dainos, matytos TV laidos.

Ugdytiniai noriai dalyvavo projektuose „Išsišok be patyčių“, iniciatyvoje „Matau tave“ ir kituose projektuose ir iniciatyvose.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.