Festivalyje „Heritas“ – speciali programa vaikams ir šeimoms

Spalio 2–4 d. vyks tarptautinis kultūros paveldo tvarkybos ir technologijų festivalis „Heritas“, vienijantis visus, neabejingus kultūros paveldui. Atviruose ir nemokamuose renginiuose Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje organizatoriai kviečia pažinti, atrasti ir turiningai praleisti laisvalaikį.

Šiais metais festivalio lankytojų laukia įvairi ir įtraukianti programa – renginiuose galima dalyvauti savarankiškai arba visa šeima.

Į didikų rūmų gyvenimą jaunieji tyrinėtojai pažvelgs atlikdami kūrybines užduotis: su iliustratore Greta Alice Liekyte, statydami Gedimino bokštą ir Trakų pilį, su „Žaiskime lietuviškai“ komanda, tyrinėdami seniausią miesto architektūros tipą – medinį namą – su jauniausio Vilniuje – Medinės miesto architektūros muziejaus darbuotojais, o komiksų knygos „Atgal į Vilnių!“, kurią išleido „Aukso žuvys“, autoriai, kvies kartu nupiešti Vilniaus ateities viziją.

 

Į paveldą pažvelgti kūrybiškiau skatins Žaislų muziejaus dirbtuvių komanda, bus galima pasigaminti klasikinių žaislų, su kuriais praeityje žaidė mūsų močiutės ir seneliai, o Kauno tvirtovės parkas kvies susipažinti su Kauno žvėrimi ir šikšnosparniais, įsikūrusiais fortuose.

Šeimos su vaikais kviečiamos iš naujo atrasti Vilniaus senamiestį dviejuose orientavimosi žaidimuose: „Gatvės gyvos vaikams“ parengtos užduotys nukels į žydų, vokiečių, rusų ir lenkų tautas menančias miesto vietas, o Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūros organizuojamas orientavimosi žaidimas leis geriau laviruoti Radvilų giminės istorijos labirintais, atrandant ne tik gražiausius miesto kampelius, tačiau ir sužinant įdomiausių didikų šeimos istorijų.

Jaunųjų lankytojų tradiciškai lauks, visų jau pamėgtas, Archeologijos paviljonas, kuriame Lietuvos archeologijos draugija ne tik supažindins su iki tol tik bauginusiais sudėtingais terminais, tokiais kaip: archeobotanika, zooarcheologija ir dendrologija, bet pakvies į archeologinių radinių pažinimo ir identifikavimo dirbtuves. Išsami festivalio programa ir registracija į renginius http://heritas.lt.

 

Festivalio metu jaunieji lankytojai bei jų tėveliai su paveldu skatinami susipažinti praktiškai. Natūralus prisilietimas prie istorijos ugdo vaikų smalsumą, kūrybiškumą, pilietiškumą, o turiningai ir smagiai su šeima drauge praleistas laikas stiprina tarpusavio ryšius. „Pristatydami vaikams ir šeimoms skirtą programą, siekiame parodyti, kad ne tik egzotiškuose kraštuose, bet ir Lietuvoje galima atrasti daug naujų ir įdomių dalykų, o atradimo džiaugsmu pasidalijus su šeima ir artimiausiais žmonėmis, jis auga. Paveldo paslapčių tyrinėjimas gali tapti išties nepamirštama kelione laiku ir mažiausiems, ir jau suaugusiems lankytojams“, – prasitaria festivalio organizatoriai.

 

„Heritas“ – pirmasis tokio tipo renginys Baltijos šalyse, vykstantis jau trečius metus iš eilės. Tai savanoriška, pilietinė iniciatyva, skirta ne tik siauram kultūros paveldo specialistų ratui, tačiau ir plačiajai visuomenei, neabejingai paveldo puoselėjimui.

 

VšĮ „Heritas“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.