Festivalis visai šeimai „Nuotykiai tęsiasi!“ skelbia programą. Ką verta aplankyti Žolinių savaitgalį?

Šventinį Žolinių savaitgalį, rugpjūčio 15–16 dienomis, spalvingas Anykščių Dainuvos slėnis bus pilnas gyvybės – kaip ir kiekvienais metais, čia vyks šeimoms skirtas literatūros ir menų festivalis „Nuotykiai tęsiasi“. Jau paskelbtoje festivalio programoje, kur paganyti akis ir pamiklinti pirštukus ras tiek mažieji, tiek augesni vaikai, tiek ir jų tėveliai.

 

Festivalį organizuoja literatūros pažinimo programa vaikams ir paaugliams „Vaikų žemė“ bei Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešoji biblioteka. Renginys – nemokamas. Visą detalią festivalio programą rasite čia, o kad išsirinkti įdomiausias veiklas būtų paprasčiau – pateikiame rekomendacijų.

Ypatingas dėmesys patiems mažiausiems lankytojams – nuo knygų premjerų iki spektaklių

 

Šiemet festivalio organizatoriai ypatingą dėmesį skiria patiems mažiausiesiems, 6–36 mėn., festivalio lankytojams. Specialiai paruoštoje „Mažylių erdvėje“ šeštadienį lauks net dvi interaktyvios pažintys su ką tik išleistomis ir pirmą sykį viešai pristatomomis kartoninėmis paveikslėlių knygomis –  Antano Stankevičiaus parašyta ir Ingos Dagilės iliustruota „Kas kaip miega“ ir Kotryna Zylės sukurta „Mažas kaip vabalėlis“. Paliesti dangų ir pačiupinėti žvaigždes bus pasiruošusios padėti rašytoja ir iliustruotoja K. Zylė ir iliustruotoja I. Dagilė.

Sekmadienį toje pačioje vietoje – „Mažylių erdvėje“ – vaikus linksmai mokys pažinti raides ir dūks kartoninę paveikslėlių knygą „ABC mažiesiems“ iliustravusi Greta Alice.

Mažylius verta nusivesti ir prie Didžiosios scenos – šeštadienį „Vėjų teatras“ ten parodys jau pernai didžiulio susidomėjimo sulaukusį spektaklį 6–36 mėn. vaikams „Krimst krimst“.

Aplinkosauga ir literatūra – duetas padedantis vaikams suprasti juos supantį pasaulį

 

Gamtoje kasmet vykstančiam festivaliui „Nuotykiai tęsiasi“ artimos aplinkosaugos ir ekologijos temos, todėl ypatingo dėmesio verta Giedrės Rakauskienės parašytos ir Dovilės Kubrakovaitės-Bakutės iliustruotos knygos „Paskutinis pasaulyje baltasis raganosis“ premjera. Sekmadienį, 6–9 metų vaikus, festivalio organizatoriai pakvies net į kelias veiklas „Baltojo raganosio pievoje“: kūrybos dirbtuves ves knygos autorė Giedrė Rakauskienė ir leidyklos „Tikra knyga“ kūrybos vadovė Daiva Rudytė, bus eksponuojamos fotografės Sigitos Aurelijos Vaičiūnaitės nykstančių gyvūnų rūšių nuotraukos, neabejotinai verčiančios susimąstyti, o fotografė bendraus su vaikais virtualiai, nes šiuo metu gyvena tolimojoje Kenijoje. Vaikai, savo mintis skirtas gamtai, galės užrašyti ant didelės „Baltojo raganosio sienos“, sukonstruotos iš kartoninių dėžių.

Lietuvos jūrų muziejaus atstovai sukvies įvairaus amžiaus šeimos narius į patyriminę-edukacinę kelionę, supažindinančią su ruoniais, jų aplinka, gyvenimo būdu, santykiais su gentainiais. Ruonių gyvenimo tematiką smagiai plėtos ir Ginos Viliūnės knygos „Smiltės ir Vėjaus kelionė po Baltijos jūrą“ iliustruotojos Urtės Kraniauskaitės kūrybinės dirbtuvės 4–7 m. vaikams.

Vaikų smalsumą skatina nepaprastos istorijos ir susitikimai su retų profesijų atstovais

 

„Istorijų pastogės“ erdvėje, į kurią organizatoriai kviečia užsukti 5–12 metų vaikus, lankytojų laukia ne viena vizuali staigmena. Šeštadienį čia šeimininkaus rašytojas Virgis Šidlauskas, išleidęs naują knygą „Stogas, po kuriuo auginu žvaigždes ir lietų“. Pagal šią knygą sukurtą pasirodymą vaikams rengia aktorės Indrė Vėlyvytė ir Sandra Lešinskaitė.

Pasitelkdama diafilmus (statiškus kadrus, rodomus projektuojant vaizdą ant ekrano) vizualias istorijas kurs aktorė Kristina Savickytė.

Už reikšmingiausią 2019 metų debiutą apdovanota rašytoja Dovilė Zavedskaitė pristatys savo knygą „Lietus ir skafandras“. Vaikai bei suaugusieji drauge leisis nešami vėjo, kalbėsis apie baimes, laimes, atvirumus ir gyvenimus.

Sekmadienį laukia virtualus susitikimas su bene toliausiai nuo Anykščių  gyvenančia festivalio viešnia – populiaria rašytoja Vaiva Rykštaite. Apie mitologiją ir ekologiją ją kalbins kita rašytoja Kotryna Zylė, kurią vaikai susitiks šioje ekrano pusėje.

Retos ir pavojingos profesijos atstovė arboristė Inga Gaidelytė-Markevičienė kiekvienam besidominčiam papasakos apie kasdienio savo darbo subtilybes ir net kvies vaikus įveikti šios profesijos iššūkius!

Botanikė Zofija Sinkevičienė supažindins su paslaptingu vandens augalų pasauliu. Žygio mėgėjų laukia Rolando Lančicko vadovaujamas žygis į gamtą.

Festivalyje atgis knygos ir sužibės komiksai

 

Sekmadienį veiks „Marmių fabrikėlis“ – į jį  4–7 m. vaikus kvies knygų serijos apie marmius „Olis ir dažų kibirėlis“ bei „Marmiai ir džiaugsmo fabrikėlis“ autoriai dvyniai Indrė ir Martynas Paviloniai. O šalia viso to, kas gaminama fabrikėliuose, vaikai turėtų lengvai pastebėti takelį vedantį Martvudo girion. Manote, jog stebuklų nebūna ir Martvudo giria egzistuoja tik marmių pasaulyje? Ogi ne, festivalyje „Nuotykiai tęsiasi“ knygos atgyja!

Ūgtelėję 9–12 m. lankytojai galės mėgautis „Komiksų rojumi“. Susipažinti su savo kurtomis komiksų knygomis kvies iliustruotoja Lina Itagaki, rašytojas Justinas Žilinskas, iliustruotoja Greta Alice, o komiksų entuziastė Greta Alice pasirūpino, kad šio vizualaus žanro mėgėjai „Komiksų rojuje“ rastų ir kitų lietuvių kūrėjų jau publikuotų ir dar neskelbtų komiksų.

 

Viso festivalio metu vienas kitą keis renginiai įvairaus amžiaus vaikams Didžiojoje scenoje: vienu mylimiausių vaikų rašytoju tituluojamo Tomo Dirgėlos pasirodymas, vaikų rašytojų grupės „Knygų vaikai“ koncertas, aktorių Pauliaus Valaskevičiaus ir Daivos Rudytės žaidimas-pasirodymas „Keliaujame į Afriką!“, „Vėjų teatro“ spektaklis „Marmiai“.

 

Įvairaus amžiaus vaikai abi festivalio dienas galės meistrauti kūrybinėse dirbtuvėse, naudodami gamtines medžiagas, žaisti „senovinius“ lauko žaidimus, kuriuos dar puikiai prisimena jų tėveliai, prakalbinti medžius ir kitais būdais suvokti žmogaus ir gamtos bendrystę.

 

Visą festivalio programą ir daugiau informacijos rasite saityno puslapyje www.nuotykiaitesiasi.lt.

 

Literatūros pažinimo programos vaikams ir paaugliams „Vaikų žemė“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.