„Europos traukinys“ – „Erasmus+“ programos galimybių rezultatas

„Europos traukinys“, atriedėjęs į Lietuvą, sutvisko šviesų instaliacijomis. Kauno technologijų mokymo centre sausio 13–22 d. susirinko 49 „Erasmus+“ projekto „Europos CNC tinklas – Traukinys Europai – Skaitmeninė Revoliucija 4.0“ dalyviai, mokiniai ir mokytojai iš Vokietijos, Norvegijos, Airijos, Kroatijos, Italijos ir Lietuvos.

 

Projektas „Europos CNC tinklas – Traukinys Europai – Skaitmeninė Revoliucija 4.0“ yra ankstesnio projekto „Traukinys Europai“ tąsa, kurio metu mokyklos partnerės gamino traukinio vagonus, atspindinčius savo šalims būdingus bruožus, ir jungė juos į vieną traukinį. Projektas buvo ypač sėkmingas, subūręs šaunią komandą ir net laimėjęs apdovanojimą projekto koordinatorių šalyje – Vokietijoje. Po šios sėkmės buvo nuspręsta projektą tęsti, tobulinant siekiamą rezultatą.

Šiuo metu vykstančio projekto pagrindinis tikslas yra skaitmenizuoti anksčiau pagamintus vagonus, panaudojant moderniąsias mikrokontrolės technologijas, remiantis „Pramonė 4.0“ poreikiais. Tai yra unikali galimybė mokiniams įgyti praktinių įgūdžių ir kompetencijų, ne tik tiesiogiai susijusių su jų profesijomis, bet ir atliepiančių šiuolaikinės darbo rinkos poreikius.

 

Svarbus projekto tikslas – sukurti patrauklią tvarios aplinkos mokymo priemonę su mokymo(si) medžiaga tolesniems mokymo poreikiams. Šią priemonę padeda kurti ne tik mokytojai, bet ir dalyvaujantys elektronikos, mechatronikos, kompiuterių derinimo ir programavimo profesijų mokiniai, kurių indėlis yra ypač svarbus pritaikant medžiagą bendraamžiams, padarant ją šiuolaikišką, patrauklią ir aktualią.

Susitikimo Lietuvoje metu projekto dalyviai dirbo grupėse, diskutavo, ieškojo bendrų sprendimų, kaip instaliuoti šviesas traukinio vagonuose, rengė nuotraukų ir vaizdo įrašų galerijas, projekto knygą, mokymo medžiagą, kūrė projekto svetainę.

 

Prieš akis dar laukia nemažai darbo, tačiau dalyviai sėkmingai pasieks paskutinį Europos traukinio sustojimą Vokietijoje, kur galės įvertinti savo darbą. Projekto rezultatas ir poveikis bus ypač svarbūs ne tik mokytojams, mokiniams, bet ir darbo rinkai bei plačiajai visuomenei, nes jas pasieks būsimieji savo sričių specialistai, jau ne tik moderniųjų technologijų vartotojai, bet ir kūrėjai.

 

Projekto dalyvių inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.