Europos šalių geografijos olimpiadoje – fantastiški Lietuvos mokinių rezultatai

Viktorija Kalaimaitė

Europos šalių geografijos olimpiadoje, rugpjūčio 29 d. vykusioje nuotoliniu būdu, Lietuvos mokiniai iškovojo tris aukso, vieną sidabro ir du bronzos medalius. 

Aukso medaliais apdovanoti Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos mokinys Simas Kontrimas (mokytojas Dainius Stasys) ir Kauno technologijos universiteto gimnazijos mokiniai Gabija Vasiliauskaitė ir Ugnius Žagarys (abiejų mokytoja Neringa Sartanavičienė).

Sidabro medalį pelnė Julius Nikolajevas iš Vilniaus licėjaus (mokytoja Jolita Milaknienė).

Bronzos medaliai atiteko Klaipėdos Simono Dacho progimnazijos mokiniui Maksimui Borovecui (mokytoja Vilma Norvaišienė) ir Vilniaus licėjaus mokiniui Matui Udrėnui (mokytoja Linoreta Bertašiūtė).

Nuotolinė Europos šalių geografijos olimpiada surengta Serbijos iniciatyva, joje varžėsi jaunieji geografai iš 14 šalių. Mokiniai atliko praktines, teorines ir vaizdines užduotis.

 

Lietuvos komanda olimpiadai ruošėsi stovykloje, kurią organizavo Lietuvos geografijos mokytojų asociacija (LGMA) ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Stovyklai ir komandai vadovavo LGMA prezidentas Rytas Šalna ir LGMA Olimpiadų komiteto pirmininkė, Gargždų „Minijos“ progimnazijos mokytoja ekspertė Angelė Pakamorienė. Taip pat talkino Kauno jėzuitų gimnazijos mokytoja ekspertė Loreta Latvienė ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos Kaune mokytoja metodininkė Jovita Vizbarienė.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.