Europos profesinių gebėjimų savaitės renginiai

Gintarė Nausėdienė
,
neformaliojo švietimo organizatorė

Europos profesinių gebėjimų savaitė – tai Europos Komisijos iniciatyva, kuria siekiama, kad profesinis mokymas, padedantis įgyti kokybiškų įgūdžių ir susirasti darbą, būtų patrauklesnis. Per šią savaitę programoje dalyvaujančios organizacijos visoje Europos Sąjungoje rengia įvairias iniciatyvas, kuriomis siekia pristatyti profesinį mokymą. Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro (RTVMC) Šeduvos technologijų ir verslo mokymo (TVM) skyrius prie šios idėjos sklaidos prisideda jau ketvirtus metus ir organizuoja įvairius renginius.

 

Šiais metais Šeduvos TVM skyrius pakvietė aplinkinių mokyklų mokinius į renginį „Atrask savo talentą 2019“. Į pažintį su profesijomis atvyko 70 mokinių iš Šeduvos, Smilgių ir Sidabravo gimnazijų, Pakalniškių, Pociūnėlių ir Rozalimo pagrindinių mokyklų. Mokiniai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su elektriko, virėjo, automobilių mechaniko, žemės ūkio verslo darbuotojo ir žirgininkystės verslo darbuotojo specialybėmis. Išbandę save įvairiose srityse, svečiai girdėjo buvusios mokinės Ronetos Ramanauskaitės sėkmės istoriją. Mergina pasidalijo savo patirtimi ir Šeduvos TVM skyriuje įgytos specialybės nauda siekiant karjeros. Apie karjerą, tinkamos specialybės pasirinkimą su mokiniais diskutavo Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos direktorė Rasa Dagienė. Pedagogė pabrėžė, kaip svarbu gebėti tinkamai pasirinkti profesiją ir nenuvertinti nei savęs, nei savo pasirinkimo.

 

Antrasis savaitės renginys – Karjeros diena Šeduvos TVM skyriaus mokiniams. Su mokiniais bendravo įvairių sričių specialistai. Apie karjerą ir tai, kaip svarbu nebijoti eiti tolyn ir nuolat tobulėti, su mokiniais kalbėjo Alksniupių pagrindinės mokyklos ugdymo karjerai koordinatorė Virgina Krugelienė. Elektriko specialybę ir jos perspektyvas pristatė UAB „Exto“ projektų vadovas Pranas Gedvilas, o virėjo specialybę – UAB „Šeduvos kepykla“ ir UAB „Linda“ vadovė Vida Dauneckienė. Moteris pristatė savo sėkmingo verslo istoriją ir priminė, kad kelią ji pradėjo būtent mūsų mokymo įstaigoje. Apie žemės ūkio verslą kalbėjo UAB „Agroratas“ direktorius Nerijus Kukšas. Profesijos mokytoja ir trenerė Inga Gailiuvienė su mokiniais kalbėjo apie žirgininkystės verslo darbuotojo profesiją, pateikė nemažai idėjų, kaip galima save realizuoti, ir motyvavo mokinius siekti užsibrėžtų tikslų. Profesijos mokytoja Vida Adomaitienė pasidalijo savo kaip transporto vadybininkės patirtimi, supažindino mokinius su tolimųjų reisų vairuotojo specialybės subtilybėmis, paaiškino, kodėl jiems toks svarbus mechaniko amatas.

 

Tikime, kad renginių tikslas – skatinti mokinius teigiamai žiūrėti į profesinį mokymą jo nenuvertinant – pasiektas. Norisi tikėti, kad mokiniai suvoks, jog realizuoti save – tai tinkamai pasirinkti.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.