Eurokomisarės M. Gabriel ir ministrės J. Šiugždinienės apsilankymo VGTU inžinerijos licėjuje metu – įkvepiantys linkėjimai

Vasario 7 dieną Lietuvoje lankosi eurokomisarė Marija Gabriel, atsakinga už inovacijas, mokslinius tyrimus, švietimą, jaunimą ir kultūrą. Lietuvoje ji domisi STEAM ugdymu, startuolių plėtros galimybėmis regionuose. Ji kartu su švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene apsilankė VGTU inžinerijos licėjuje.

 

Viešnios lankėsi mokyklos biochemijos laboratorijoje, programai „Erasmus+“ skirtoje licėjaus auditorijoje „Erasmus klasė“ susitiko ir diskutavo su mokiniais ir mokytojais.

 

EK atstovė tarp daugelio klausimų sulaukė ir gana netikėto: o kaip tapti eurokomisare? „Niekada neturėjau tokio tikslo, bet visada stengiausi išnaudoti visas gyvenimo suteiktas galimybes. Linkiu ir jums išnaudoti visas galimybes, kurias suteikia mokykla, išsilavinimas. Tikėkite savimi ir neklausykite tų, kurie sako, kad jums gali nepavykti“, – sakė M. Gabriel.

 

Ministrė mokiniams linkėjo išnaudoti STEAM ugdymo teikiamas galimybes. „Tai padės jums patirti mokslo grožį ir pajusti kūrybos džiaugsmą. Siekiame, kad inovacijos taptų švietimo sektoriaus kultūros dalimi. Naujų sprendimų, švietimo produktų paieška ir kūrimas, bendravimas su kūrėjais turi tapti švietimo sektoriaus kasdienybe. Šiuolaikinė pamoka gali vykti visur – muziejuose, laboratorijose, verslo įmonėse. Taip mokiniai gali geriau pažinti aplinkinį pasaulį“, – kalbėjo ministrė.

 

2022 metais licėjus kartu su „Robotikos mokykla“ laimėjo Europos Komisijos prizą „European Innovative Teaching Award“.

 

Lietuvoje įsteigti 7 regioniniai STEAM (gamtos mokslų, technologijų, inžinerinio, menų ir matematinio ugdymo) atviros prieigos centrai ir 3 metodiniai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Kiekviename regioniniame centre įrengtos biologijos-chemijos, fizikos-inžinerijos ar robotikos-IT laboratorijos, taip pat po specializuotą laboratoriją, atsižvelgiant į regiono poreikius. Laboratorijose mokiniai atlieka įvairius tiriamuosius darbus, brandos darbus. Centruose rengiamos karjeros dienos, konkursai, olimpiados, susitikimai su mokslininkais, verslininkais, įvairių profesijų žmonėmis.

 

ŠMSM inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.