„eTwinning“ projektas

Jūratė Šakavičienė
,
Kauno l.-d. „Svirnelis” direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Aida Žalimienė
,
Kauno l.-d. „Svirnelis”  priešmokyklinio ugdymo mokytoja ekspertė

Kauno lopšelio-darželio „Svirnelis“ priešmokyklinio ugdymo „Bitučių“ grupės vaikai dalyvavo  tarptautiniame „eTwinning“ projekte „Sharing nursery rhymes / traditional songs for preschool“.

 

Šis projektas truko tris mėnesius. Jame dalyvavo darželiai iš 6 šalių (Lietuvos, Turkijos, Rumunijos, Prancūzijos, Ispanijos, Lenkijos). Kiekvieną savaitę dalyviai atliko po suplanuotą veiklą. Jų metu vaikai bendravo su bendraamžiais iš skirtingų šalių, pristatė savo kalbą, šalį, domėjosi užsienio kalboms. Stebėdami vaizdo įrašus ir žaisdami dėlionių žaidimus mokėsi pažinti skirtingas šalis ir tų šalių vėliavas.

 

Vaikai piešė piešinius savo draugams iš užsienio šalių, išmoko pasakyti „labas“ ir „ačiū“ projekto dalyvių kalbomis, pagamino raideles iš gamtinės medžiagos, iš kurių sukonstravo  projekto pavadinimą, klausėsi rimų, dainų, minė mįsles kitomis kalbomis, sukūrė bendrą eilėraštį bei pasaką apie draugystę.

 

Daugiausiai emocijų vaikams suteikė dalyvavimas bendruose virtualiuose susitikimuose, kuriuose visi projekto dalyviai bendravo, pasisveikino, pamojavo, kartu dainavo bendrą dainą „Finger Family“ anglų kalba bei pristatė savo šalies dainą, dalijosi patirtais įspūdžiais bei mintimis apie projekto įdomiausias akimirkas.

 

Vaikai, dalyvaudami tarptautiniame projekte, ugdėsi komunikavimo, sveikatos saugojimo, pažinimo, meninę, socialinę kompetencijas, patyrė kūrybos ir bendravimo su užsienio šalių vaikais džiaugsmą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.