„eTwinning“ projektas „Singing Christmas“ 2021

Armida Baltutytė-Bražienė
,
Šiaulių l.-d. „Pasaka“ meninio ugdymo mokytoja

Šiaulių lopšelio-darželio „Pasaka“ „Meškiukų“ grupės vaikai drauge su meninio ugdymo mokytoja Armida Baltutyte-Bražiene, grupės pedagogais Mireta Visockiene ir Mindaugu Bražu dalyvavo „eTwinning“ projekte „Singing Christmas“ 2021, į kurį įsitraukė vaikai ir pedagogai net iš 8 Europos šalių (Lietuvos, Italijos, Islandijos, Kroatijos, Slovakijos, Rumunijos, Lenkijos ir Turkijos).

 

Projekto metu vaikai atliko žinomą kalėdinę giesmę „Džiaugsmingų Šventų Kalėdų“ savo gimtąja kalba, taip pat susipažino su kitų šalių kalėdinėmis tradicijomis, dalijosi švenčių laukimo akimirkomis, puošė eglutes, darė atvirukus ir sveikino vieni kitus.

 

Dar lapkritį prasidėjęs projektas suteikė vaikams žinių ir leido susipažinti su kitų šalių kalėdinėmis tradicijomis ir papročiais. Mažieji vaizdo konferencijos metu domėjosi ir klausinėjo, kur yra Islandija, Italija, Kroatija ir kt. šalys, kokie žmonės ten gyvena, kokia kalba šneka, koks oras dabar, kokie mėgstamiausi jų patiekalai, kaip svečiai švenčia Kalėdas ir kada apsilanko Kalėdų Senelis?

 

Projekto pabaigoje visi jo dalyviai atsiuntė savo pasirodymus – kaip gieda kalėdinę giesmelę savo gimtąja kalba. Iš šių trumpų vaizdo įrašų sukurtas visų projekto dalyvių bendras filmukas.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.