„eTwinning“ projektas „Geltona, žalia, raudona“ pelnė apdovanojimus „STEM Discovery Campaign“ konkurse

Laura Bajoriūnė
,
Šiaulių lopšelio-darželio „Pasaka“ socialinė pedagogė ekspertė, „eTwinning“ programos ambasadorė Šiaulių regione

Šių metų vasario 1 d. – balandžio 30 d. Gamtos ir tiksliųjų mokslų mokymo Europoje bendruomenė „Scientix“ paskelbė „STEM Discovery Week“ kampaniją, kurioje dalyvavo Šiaulių lopšelis-darželis „Pasaka“ ir pristatė įgyvendintą nacionalinį „eTwinning“ projektą „Geltona, žalia, raudona“. Projektas susilaukė pripažinimo ir tapo nugalėtoju „STEM School Label“ kategorijoje.

 

Birželio 25 d. Šiaulių lopšelis-darželis „Pasaka“ buvo pakviestas į „STEM School Label“ organizuojamą internetinį renginį, kuriame dalyvavo 600 dalyvių iš visos Europos. Renginyje lopšelį-darželį „Pasaką“ atstovavau aš, socialinė pedagogė Laura Bajoriūnė, ir įstaigos direktorė Neringa Baršauskienė. Pristatėme „eTwinning“ projektą „Geltona, žalia, raudona“, kuris ir tapo konkurso nugalėtoju.

 

Pranešimo metu kalbėta, jog Lietuvos valstybė savo nepriklausomybę atgavo palyginus neseniai, o Vasario 16-oji, Kovo 11-oji – Lietuvos valstybei svarbios datos. Esame įpratę, kad artėjant šioms šventėms su vaikais dainuojame dainas apie Lietuvą, deklamuojame eilėraščius, piešiame piešinius bei darome kūrybinius darbelius savo šaliai. Bet šiais metais siekėme šias šventes švęsti kitaip – spalvingai. Nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios įstaigoje buvo parengtas ir įgyvendintas Nacionalinis „eTwinning“ projektas „Geltona, žalia, raudona“, o vaikams buvo siūloma atlikti įvairius bandymus, tyrinėjimus, eksperimentus, kuriuose vyrautų kiekvieno lietuvio širdžiai mielos spalvos: geltona, žalia, raudona. Veiklose dalyvavo 20 pedagogų iš 10 Lietuvos mokyklų bei darželių, o svarbiausia, jog projekto metu bandymus, tyrinėjimus, eksperimentus su geltona, žalia ir raudona spalvomis atliko apie 200 vaikų.

 

Projekto „Geltona, žalia, raudona“ veiklos ne tik stiprino vaikų pilietinį sąmoningumą, skatino Vasario 16-ąją, Kovo 11-ąją švęsti kūrybiškai bei žaismingai, bet ir įrodė, jog STEM ugdymas gali puikiai derėti su valstybinėmis šventėmis. Tokiu sakiniu buvo baigtas lopšelio-darželio „Pasaka“ pranešimas „STEM School Label“ organizuotame renginyje.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.