„eTwinning“ projektas „English masters“

Lina Kizlienė
,
anglų kalbos mokytoja

Šiais mokslo metais Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos mokinių komanda iš 6–8 klasių kartu su manimi, anglų kalbos mokytoja Lina Kizliene, yra įsijungę į tarptautinį „eTwinning“ projektą „English Masters“. Projekte aktyviai dalyvauja partnerės iš Italijos, Slovakijos, Bulgarijos, Lenkijos, Čekijos, Rumunijos, Slovėnijos ir Jordanijos.

 

Nors projektas dar vykdomas, bet jau įgyvendinta daug įvairių, susiplanuotų veiklų. Romuviškiai mokiniai kūrė video ir nuotraukų pristatymus apie savo mokyklą bei jos aplinką: parodė, kaip atrodo kabinetai, biblioteka, valgykla, kavinė, poilsio zonos. Pakalbino keletą mokytojų, administracijos atstovų, kurie papasakojo apie mokyklos gyvenimą bei savo darbo patirtį progimnazijoje. Taip pat parengė vaizdinę medžiagą apie savo šalį ir gimtąjį miestą, Šiaulius. O susitikę virtualiai su mokinių komanda iš Italijos ir jų anglų kalbos mokytoja Sabrina Urbinati visa tai parodė, pristatė, papasakojo. Italus labiausiai sužavėjo ir didžiulį įspūdį paliko, kai jie vaizdo medžiagoje pamatė apsnigtą progimnaziją. Jų gimtajame regione Italijoje, Pieve Vergonte, sniego nebūna. Virtualaus susitikimo su italais metu ne tik susipažinta artimiau, sužinota naujų faktų vieni apie kitus, bet ir smagiai pasitikrintos žinias „Kahoot“ viktorinoje. „Romuvos“ progimnazijos mokinius nustebino faktas, kad Italija savo šalies forma primena moterišką ilgaaulį batą, o italams tįso seilės išvydus mūsų cepelinų nuotraukas.

 

Linos Kizlienės nuotr.

Įsimintinos akimirkos, šilti žodžiai, užsimezgusi bendrystė dar ilgai mus džiugins, o susitikimų metu reikalingos anglų kalbos žinios dar labiau motyvuoja mokytis šios kalbos.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.