„eTwinning“ projektai Šiaulių Salduvės progimnazijoje

Šiaulių Salduvės progimnazijoje 2020 metais didelis dėmesys skirtas tarptautiškumo plėtrai. Kuomet mokyklos bendruomenių mobilumai į kitas šalis yra apriboti, „eTwinning“ projektai – puiki alternatyva palaikyti ryšius su kolegomis ir nuotoliniu būdu bendradarbiauti, dalintis idėjomis ir tobulinti bendrąsias kompetencijas.

 

Šiais metais progimnazijoje buvo vykdomi du projektai: „Žaidžiant su formomis“ (angl. „Playing with shapes“) ir „Gamtos portretas literatūroje ir mene“ (angl. „The portrait of nature in literature and art“). Pirmojo projekto tikslas – tobulinti užsienio (anglų) kalbos kompetenciją (išmokti figūrų pavadinimus, gebėti jas atskirti, įvardinti bei panaudoti kuriant darbelius), ugdyti skaitmeninį raštingumą, bendravimą bei bendradarbiavimą dirbant grupėse su bendraamžiais bei su užsienio šalių partneriais, plėsti kultūrinį akiratį. Šiame projekte dalyvavo pradinių klasių mokiniai iš Rumunijos, Italijos, Lietuvos.

 

Antrojo projekto tikslas – geriau pažinti savo šalies autorių kūrybą, nykstančias rūšis, susipažinti su kitų šalių augalija, gyvūnija. Projekto veiklose dalyvavo 5–8 kl. moksleiviai iš Turkijos, Šiaurės Makedonijos ir Lietuvos. Šiuose projektuose patobulintos gamtamokslinės, kūrybiškumo, bendradarbiavimo, loginio mąstymo, užsienio kalbų mokėjimo kompetencijos.

 

Metams dar nesibaigus progimnazijoje pradedami 3 nauji projektai – „Pasakų laboratorija (STEAM)“ (angl. „Fairy Tale Laboratory (STEAM)”), „Pojūčiai“, (angl. „Senses”) ir „Antrasis daikto gyvenimas“ (angl. „The Second Life of a Thing”). Projektai skirti ugdyti vaikų pilietiškumą, sąmoningumą, atsakomybę, skatinant aplinkosaugines iniciatyvas, tausoti Žemės resursus bei aplinką, tikslingai panaudojant antrines žaliavas bei tobulinti STEAM ugdymo kompetencijas.

 

Neringa Juškevičiūtė, formaliojo švietimo skyriaus vedėja

Lina Šniepytė-Caltabellotta, projektų koordinatorė

Ina Poškuvienė, neformaliojo švietimo skyriaus vedėja

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.