Etnokultūros renginiai

Gintarė Brazinskienė, Vilma Jasenkaitė, Gražina Žiužnienė, Rita Vigelienė, Lina Rušienė
,
Kėdainių l.-d. „Puriena“ etnokultūros komanda

Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ etnokultūros komanda džiaugiasi šių mokslo metų veikla, įvykusiais renginiais ir patirtimi. Nors metai dėl pandemijos buvo ypatingi – dauguma planuotų, tradicinių renginių persikėlė į virtualią erdvę, nuotolinius susitikimus, bet tai nesutrukdė puoselėti etnokultūros palikimo ir švęsti šventes lietuvių liaudies kūrybos dvasioje.

 

Etnokultūrinių renginių, projektų metu, ugdytas vaikų tautinis ir pilietinis sąmoningumas ir pažinimas, meilė tėvynei, savo gimtajam miestui, savo įstaigai ir šeimos, bei tautos tradicijoms.

Virtualiai baigtas tarptautinis projektas „Atraskime praeitį, įkvėpkime ateitį“ tarp Latvijos, Estijos, Grenlandijos ir Lietuvos ikimokyklinių įstaigų. Projekto partneriai susipažino su Baltijos ir Šiaurės šalių ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų vykdoma etnokultūros puoselėjimo programa, dalijosi patirtimi, plėtoti edukaciniai, kultūriniai ryšiai.

 


Tradiciškai šventėme Mykolines ir Pyragines, virtualiai vaikučius ir jų šeimas lankė trys karaliai, Užgavėnių persirengėliai, dalyvavome Sausio 13-osios akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“, šventėme Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo ir atkūrimo šventes, džiaugėmės Velykų linksmybėmis, virtualiai sveikinome mamas Motinos dienos proga, bei šeimas Šeimų dieną, mokėmės darbelių Amatukų dienoje. O kiek gražių darbelių sukūrė vaikai – parodos skirtos Lietuvai, Lino keliui, Velykų margučiams ir Šeimos dienai!

Džiaugiamės bendryste, gera nuotaika, kūrybiniu polėkiu ir meile mūsų tautos etnokultūros lobynui.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.