Etnokultūrinė konferencija „Skrynelę pravėrus”

Laura Palivonienė, Rasa Navickienė
,
pradinio ugdymo pedagogės

Šiaulių „Romuvos“ progimnazijoje įvyko Šiaulių regiono bendrojo ugdymo mokyklų 1–4 klasių mokinių etnokultūrinė konferencija „Skrynelę pravėrus“. Konferencijoje dalyvavo didelis būrys mokinių iš Šiaulių regiono mokyklų. Jos metu mokiniai dalinosi savo žiniomis apie etninę kultūrą, etnokultūrinį raštingumą, ugdė tautinį tapatumą, pažino ir vertino savo tautos ir Lietuvos tradicinę kultūrą, suvokė save kaip tos kultūros puoselėtoją.

 

Konferencijos dalyvius pasveikino mokyklos direktorė Stanislava Prazauskienė. Ji pasidžiaugė mokytojų ir mokinių noru dalintis žiniomis apie lietuvių liaudies paveldą, akcentavo etnokultūros svarbą.

 

Konferencijos metu mokiniai minė mįsles, žaidė žaidimus, pasakojo padavimus, sekė pasakas be galo, dalinosi erzinimais. Pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojai kartu su šokio mokytoja Daiva Riškiene judriojoje veikloje mokėsi ir kartu šoko du lietuvių liaudies šokius: suvalkiečių „Ciceliukę“ ir žemaičių „Kleckus“.

 

Apibendrindami ir reflektuodami, dalyviai džiaugėsi dalyvavimu konferencijoje. Visi jautėsi pasisėmę ir pasidalinę naujomis idėjomis bei mintimis. Ekrane jaustukais išreiškė savo džiugią nuotaiką bei svarstė, kad kitais mokslo metais būtinai vėl dalyvaus šioje konferencijoje.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.