Etnokultūrinė konferencija „Skrynelę pravėrus“

Laura Palivonienė, Rasa Navickienė
,
pradinių klasių pedagogės

Šiaulių „Romuvos“ progimnazijoje vyko respublikinė bendrojo ugdymo mokyklų 1–4 klasių mokinių ir priešmokyklinio ugdymo vaikų etnokultūrinė konferencija „Skrynelę pravėrus“. Konferencijoje vaikai dalijosi savo žiniomis apie etninę kultūrą, etnokultūrinį raštingumą, ugdė tautinį tapatumą, pažino ir vertino savo tautos ir Lietuvos tradicinę kultūrą, suvokė save kaip tos kultūros puoselėtoją. Joje dalyvavo didelis būrys mokinių ir priešmokyklinio ugdymo vaikų iš visos Lietuvos mokyklų: Kretingos, Akmenės, Vilniaus, Kauno, Šiaulių ir iš tolimųjų Širvintų rajono.

 

Konferencijos dalyvius pasveikino Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos direktorė Stanislava Prazauskienė. Ji pasidžiaugė mokytojų ir mokinių noru dalytis žiniomis apie lietuvių liaudies paveldą, akcentavo etnokultūros svarbą. Šiaulių turizmo informacijos centro vadovė Rūta Stankuvienė pristatė etnokultūros sąvoką. Pasakojo apie Šiaulių krašto žymias vietas, lankytinus objektus. Pakvietė konferencijos dalyvius apsilankyti Saulės mieste. O kaip pasiruošti pasimatymui su liaudies daina, papasakojo Šiaulių universitetinės gimnazijos dr. ekspertė, atlikėja-vokalistė, dainų autorė, grupės „Kitava“ lyderė Rasa Stoškuvienė. Muzikavimo ir dainavimo studija „Dunduliai“, paruošti Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos mokytojos Rasos Navickienės, žaisdami su muzika keliavo į konferencijos pranešimų pristatymo pogrupius, kur ugdytiniai, padedami juos ruošusių mokytojų, pristatė sakmes, pasakas be galo, padavimus, dainavo tarmiškas dainas, dalijosi receptais, žaidė žaidimus.

Nuotraukos: Lauros Palivonienės

Konferencijos dalyviai ir jų mokytojai kartu su „Romuvos“ progimnazijos šokio mokytoja Daiva Riškiene judriojoje veikloje mokėsi ir sušoko tris lietuvių liaudies šokius: „Kiaulė grikiuos“, „Malūnėlis“ ir „Pliauškutis“. Šokio mokytojai padėjo Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos 4 klasės mokiniai.

 

Baigiantis konferencijai, ją apibendrindami ir reflektuodami dalyviai dalyvavo „Kahoot“ viktorinoje. Visi jautėsi pakylėtai ir džiugiai, pasidaliję naujomis idėjomis ir mintimis. Savo džiugia nuotaika širdelėmis ir jaustukais pasidalijo ekrane. Visi dalyviai planavo sugrįžti kitais mokslo metais.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.