Etninės kultūros popietė „O buvo taip…“

Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Milda Viltrakienė pasiūlė penktokams ir šeštokams susiburti draugėn ir prisiminti senuosius lietuvių papročius, tradicijas. Be abejo, ir sužinoti naujų dalykų.

Nuotaikingu šokiu popietę pradėjo „Žalnieriuko“ šokėjai, o apie tautinius drabužius, jų regioninį savitumą vaizdingai papasakojo kolektyvo vadovė Adelė Gružienė. Buvo įdomu išgirsti ir gyvai pamatyti savo regiono tautinius kostiumus. Dėkojame šokėjams ir jų vadovei už bendradarbiavimą!

 

Vėliau aštuntokės Rugilė Kulikauskaitė, Goda Samalionytė, Gabija Valantinaitė „keliavo“ metų ratu: žiemos, pavasario, vasaros darbai, šventės ir papročiai. O dalyvius pakvietė atlikti įvairias užduotis, parodyti savo išmonę, komandinio darbo įgūdžius, pademonstruoti asmeninę patirtį.

Renginiui skirtas laikas prabėgo nepastebimai, dalyviai skirstėsi įgavę daugiau žinių, nuotaikos negadino prizai ir padėkos.

Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.