„…Esam mas žemaite, saka dėdle keita būda“

Danutė Popovič
,
Telšių l.-d. „Mastis“ direktorė

Siekdami skatinti vaikus domėtis gimtojo krašto ir Žemaitijos sostinės – Telšių istorija, meno lobynu ir tautosakos palikimu, rajono ikimokyklinių įstaigų vaikus pakvietėme dalyvauti kūrybinių darbų konkurse „Telšē, mas milam tavī “. Parodos tikslas – pažinti gimtojo krašto praeitį ir dabartį bei sukurti  dailės kūrinėlius, užfiksuoti ir kūrybiškai pateikti vaikų mintis į klausimus:

Mano gimtinė yra graži, nes…                                                

Telšiai man patinka, todėl, kad…                                                      

Gimtadienio dieną Telšiams norėčiau padovanoti… 

 

Parodą dedikavome 2021 m. gruodžio 6 d. Magdeburgo teisių suteikimo Telšių miestui 230 metinių paminėjimui, į kurį įsitraukė visa bendruomenė. Meniški, spalvingi kūrinėliai atkeliavo iš visų Telšių rajono ikimokyklinių įstaigų: „Berželio“, „Nykštuko“, „Saulutės“, „Žemaituko“, „Eglutės“, Ateities progimnazijos „Saulėtekio“ skyriaus, Buožėnų mokyklos-daugiafunkcio centro, Ubiškės daugiafunkcio centro, ir, žinoma, paties organizatoriaus – „Masčio“.

 

Atsižvelgdami į ekstremaliąją situaciją, kūrinėliams eksponuoti pasirinkome erdvę, kurią galima aplankyti vaikams ir jų tėveliams, mokytojams patogiu laiku, nesiburiuojant ir užtikrinant saugumo reikalavimus. „Mastis“ mokytojų vokalinis ansamblis, vadovaujamas muzikos mokytojos Nijolės Činskienės, šiai parodai įrašė dainą „Žemaitėjė brongi“ – mas tava vakā“ (muzika ir žodžiai Jolantos Raišutienės). Ši daina suskambo lyg parodos leitmotyvas, lyg kiekvieną kūrinėlį įprasminančia mintimi.

 

Apsilankęs parodoje nustembi, kokie spalvingi vaikų darbuose namai ir žmonės, vaikai ir gyvūnėliai, kaip išmoningai pavaizduoti ir Žemaitijos, ir Telšių simboliai. Tai nesumeluotas pasakojimas apie vaiko jausmus, tikras gimtinės kaip tėvelių namų suvokimas.

 

Paroda buvo lyg gimtadienio dovana Telšiams, tai ir kiekvienas jos dalyvis sulaukė sau dovanėlių už  gražų pasveikinimą gimtajam miestui.

 

O tiems, kas gyvena toliau, ar neturėjo galimybių apsilankyti parodoje, sukūrėme filmuką, kuriame kiekvienas gali matyti ir grožėtis tiek savo, tiek kitų vaikų darbais.

 

Taigi, Telšių rajone gyvena kūrybingi vaikai, jų tėveliai ir mokytojai, kurie patvirtins: „Žemaitėjė brongi – mas milam tavī!“

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.