„Erasmus+” projektų veiklos grįžta į įprastas vėžes – susitikome Lietuvoje

Lina Lorenzo Ruiz
,
projekto koordinatorė

Spalio 9–15 d. Klaipėdos Baltijos gimnazijoje lankėsi „Erasmus+“ projekto „STEAM šiandien, kuriame pokyčius rytojui“, (angl. „(S)TEAM today, make changes for tomorrow“) dalyviai iš Portugalijos, Kipro ir Graikijos. Šio projekto partnerės yra mokyklos iš Lietuvos, Kipro, Graikijos, Portugalijos ir Italijos. Italijos mokyklos atstovai negalėjo dalyvauti gyvai, todėl į veiklas jungėsi nuotoliniu būdu. Mūsų mokyklos koordinuojamo projekto tikslas – atkreipti jaunų žmonių ir visos visuomenės dėmesį į alternatyvios energijos (saulės, vandens, vėjo, biokuro) svarbą šiandieniniame pasaulyje.

 

Projekto dalyviai savo šalyse vykdo įvairias pažintines, edukacines, ugdančias veiklas, kurių metu nagrinėja alternatyvių energijos šaltinių naudojimo paplitimą savo šalyse, kuria mokomąją vaizdinę medžiagą, vykdo mokyklos bendruomenės apklausas ir dalyvauja įvairiose socialinės atsakomybės iniciatyvose, skatinančiose pereiti prie žalios energijos racionalaus ir atsakingo vartojimo.

 

Savaitės programa buvo labai intensyvi. Nors tai ir ne pirmasis projekto dalyvių susitikimas, praėjus 1,5 m. po paskutinio gyvo susitikimo ir vėl norėjosi išgirsti apie projekte dalyvaujančias šalis, miestus ir mokyklas. Šio mobilumo Lietuvoje tema – vandens energija. Dalyviai pristatė savo šalyse atliktus tyrimus ir jų rezultatus, apžvelgiant vandens energijos panaudojimo galimybes, statistinius duomenis ir įžvalgas ateičiai. Mūsų gimnazijos mokytojai aktyviai prisijungė prie organizuojamų veiklų ir pasiūlė jauniesiems projekto dalyviams sudalyvauti STEAM iššūkiuose išbandant naująją STEAM laboratoriją. Dar viena aplinkos puoselėjimo, tausojimo bei kūrybiškumo vertybines skatinanti veikla, labai patikusi mokiniams – titulinio laikraščio puslapio kūrimas, kurio galutiniai rezultatai nustebino ne vieną mokytoją.

 

Išvykstamųjų edukacijų metu lankėmės Lietuvos energetikos institute (LEI), kur susipažinome su šiandienos žalia energetika bei jos perspektyvomis. Lietuvos energetikos institute edukacinių programų „Įdomioji vandenilio energetika“ bei „Saulės ir vėjo energetikos paslaptys“ metu jaunieji projekto dalyviai buvo skatinami domėtis technologijomis, matematikos ir inžinerijos mokslais bei susieti teorines žinias su jų taikymu praktikoje. Tos pačios dienos popietę vykome į Kauno technologijos universiteto atsinaujinančių energijos šaltinių laboratoriją, kur susipažinome su vėjo ir saulės elektrinių veikimo principais, išbandėme vėjo jėgainių modelius, lankėmės ant universiteto stogo įrengtoje hibridinėje saulės ir vėjo jėgainėje, kur moksleiviams detaliai buvo paaiškinti įrenginių veikimo principai.

 

Apsilankymo metu savo miesto universiteto Jūrinių tyrimų institute moksleiviai susipažino su Inžinerijos katedra ir jos veikla. Moksleiviai ypač susidomėjo KU mokslininkų sukurtų technologijų dėka pagamintu elektrinio autobuso „Dancer“ kėbulu. Pastarasis yra gaminamas panaudojant svarų kiekį perdirbto PET plastiko. Tokiu būdu sukurti autobusai mažina ne tik CO2, kietųjų dalelių emisijas, bet ir plastiko atliekų kiekį.

 

Projekto svečiai ir šeimininkai neapsiribojo vien teminėmis veiklomis. Praktinius užsiėmimus keitė kultūrinė ir pažintinė veikla. Pirmąją viešnagės dieną surengtoje tarptautinėje vakaronėje šokome, dainavome tradicines savo šalių dainas, skanavome iš kiekvienos šalies atvežtus gardumynus. Aplankėme vieną įspūdingiausių Lietuvos vietovių – Kuršių Neriją, kur susipažinome su gintaro istorija. Nuvykusius į sostinę Vilnių, prie miesto simbolio – Rotušės – mus pasitikę gidai supažindino su miesto istorija, įdomiomis, intriguojančiomis ir pikantiškomis Vilniaus istorijomis.

Nors oras ir nelepino mūsų svečių iš pietinių Europos šalių, apsilankymas Lietuvoje, pasak jų, išskirtinis. Visų pirma, tai pirmasis jų apsilankymas mūsų krašte, o patirtys ir įspūdžiai begaliniai.

 

Džiaugiamės, kad pirmasis „gyvas“ susitikimas po ilgos pertraukos įvyko sklandžiai, produktyviai ir labai turiningai. Kokybiškai įgyvendinta suplanuotų veiklų programa – komandinio darbo rezultatas. Tikimės, kad savaitės veiklų patirtys neišdils, o užsimezgusios pažintys peraugs į ilgalaikę draugystę.

 

Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos „Erasmus+“ programos.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.