„Erasmus+“ projekto „Skaitykime“ parterių susitikimas tarp pilkų debesų Lietuvoje

Kristina Stankutė-Matė
,
Klaipėdos Vitės prog-jos specialioji pedagogė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Birželio 12–18 d. Klaipėdos Vitės progimnazija sukvietė tarptautinio „Erasmus+“ projekto „Skaitykime” (angl. „Let’s read“) parnerius iš Ispanijos, Slovakijos ir Lenkijos. Tai susitikimas, kurį sustabdė pandemija, pratęsusi projektą iki 3 metų. Progimnazijos bendruomenė surengė paskutinį programos susitikimą, papildymama jį akademinėmis, kultūrinėmis ir laisvalaikio veiklomis, ir visas jas vienijo vienas bendras tikslas – skaitymo skatinimas.

 

Susitikimui Lietuvoje buvo pasirinktas lietuvių kilmės rašytojos Rūtos Šepetys kūrinys „Tarp pilkų debesų“, kurį dar iki atvykstant perskaitė visi projekte dalyvaujantys mokiniai ir mokytojai. Jautru ir simboliška – birželio 14-ąją, kada minime Gedulo ir vilties dieną, –progimnazijos mokiniai svečiams organizavo užsiėmimą, kurio metu pristatė autorės kūrybą, o romaną mokiniai analizavo pasitelkdami aktyvius, dramatizavimo, kūrybinius mokymosi metodus. Apsilankymas Šaltojo karo muziejuje, buvusioje sovietų armijos bazėje, dar labiau sustiprino jausmus, kuriuos sukėlė ši knyga.

 

Per kelionę į Nidą, kurios grožis ir ramybė įkvėpė daugelį žymių kūrėjų, svečiai aplankė Tomo Mano muziejų. O užsiėmimas Klaipėdos miesto aklųjų bibliotekoje dalyviams leido suprasti, kaip svarbu, kad kiekvienas žmogus turėtų galimybę skaityti. Bibliotekos darbuotojai ne tik susipažindino su brailio raštu, bet ir papasakojo apie asmenis, turinčius disleksiją bei įkvepiančias jų istorijas.

 

Dalyvavimas „Erasmus+“ veiklose leido mokiniams tobulinti bendravimo, komunikavimo anglų kalba kompetencijas, praplėtė kultūrinį akiratį ir leido susipažinti su skirtingų kultūrų žmonėmis. Buvo ugdomas pilietiškumas, skatinamas tarpkultūrinis ryšys.

Paskutinio susitikimo metu mokytojai aptarė per projektą įgyvendintas veiklas: žymių kūrinių inscenizavimą, skaitymą skatinančių plakatų rengimą ir eksponavimą mokyklose, perskaitytų knygų pristatymo draugams būdus, rekomenduojamų perskaityti knygų tinklaraščių rengimą ir kt., jų poveikį skatinant mokinius skaityti knygas.

 

Žymus prancūzų rašytojas Onorė de Balzakas sakė, kad „skaitymas atneša mums nežinomus draugus“. Treji dalyvavimo projekte metai suteikė galimybę rasti naujų draugų ir bendraminčių, kuriuos vienija knyga.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.