„Erasmus+“ projekto „Pasidalinkime žaidimais!“ veiklos Tauragės vaikų reabilitacijos centre-mokykloje „Pušelė“

Karolina Šeputytė
,
specialioji pedagogė

Tauragės vaikų reabilitacijos centras-mokykla „Pušelė“ dalyvauja programos „Erasmus+“ mokyklų švietimo sektoriaus strateginių partnerysčių projekte „Pasidalinkime žaidimais!“ (angl. „Let‘s share our game!“). Projekto partneriai – ikimokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigos iš Bulgarijos, Latvijos, Šiaurės Makedonijos, Rumunijos, Italijos, Graikijos ir Lietuvos. Dalyvavimas šiame projekte suteikia galimybę keistis gerąja darbo patirtimi ir praktika, taikant įvairius žaidimus ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdyme.

 

Projektas suskirstytas į septynis etapus, už kuriuos yra atsakingos skirtingos šalys partnerės. Projektas prasidėjo Graikijoje, kurios atstovai buvo atsakingi už stalo žaidimų etapą (angl. „board games”). Ten įvyko ir pirmasis partnerių susitikimas. Vizito metu susipažinome su projekte dalyvaujančių partnerių komandomis, detaliai aptarėme projekto įgyvendinimo eigą. Partneriai pristatė savo šalis, švietimo sistemą, bei atstovaujamos ugdymo įstaigos savitumą ir, žinoma, dalijomės mūsų įstaigose daugiausiai populiarumo sulaukusiais stalo žaidimais. Nepaisant įtemptos darbotvarkės, buvo rasta laiko susipažinti su šalimi, jos istorija bei kultūra.

 

Antrojo etapo vizitą ir veiklas organizavo Rumunija, kuri buvo atsakinga už šeimos žaidimus (angl. „family games”). Susitikimo metu dalijomės patirtimi apie bendradarbiavimo su šeima formas ir metodus taikomus partnerių ugdymo įstaigose, pristatėme pranešimus apie mėgstamiausius šeimų žaidimus. Praktiškai išbandėme partnerių atsivežtus žaidimus, iš kurių vėliau rinkome įdomiausią ir originaliausią, o juo tapo mūsų pristatytas žaidimas „Skrybėlė“. Suplanavus kito susitikimo darbotvarkę ir atlikus suplanuotas veiklas, buvo skirta laiko susipažinimui su nuostabaus grožio miestais – Constanta ir Bukareštu.

 

Trečiasis vizitas buvo planuotas Lietuvoje. Būtent mes buvome atsakingi už sporto žaidimų (angl. „sports games”) etapą. Jo metu turėjome aptarti populiariausius sporto žaidimus, pasidalyti parengta sportinių žaidimu knygele ir pristatyti kokius sportinius žaidimus integruojame į kasdienines vaikų veiklas savo ugdymo įstaigose. Tačiau dėl susidariusios nepalankios epideminės COVID-19 situacijos, visi vizitai atidėti, projekto įgyvendinimo laikas pratęstas. Bet veiklos nesustojo, pasitelkdami privačią projekto grupę socialiniame tinkle „Facebook“ bei „eTwinning“ platformą, sėkmingai dalijomės atliktomis užduotimis ir pristatymais. Susitikimus pakeitė virtualūs „Zoom“ vaizdo skambučiai, kurių metu pasimatome su partneriais, aptariame projekto detales ir tolimesnius projekto etapus.

 

Ketvirtas, nesenai pasibaigęs, etapas – muzikinių ir etnožaidimų (angl. „musical and ethno games”), jo „ambasadoriai” – Šiaurės Makedonija. Jo įgyvendinimo metu atliktomis užduotimis taip pat dalijomės nuotoliniu būdu, „Facebook“ ir „eTwinning“ platformose. Nors ir sudėtingomis karantino varžomomis sąlygomis, pavyko nufilmuoti ir pristatyti muzikinius, ritminius ir tradicinius žaidimus, paruošti muzikinių ir lietuviškų etnožaidimų knygelę bei parengti savo šalies tautinių kostiumų pristatymą. Šis etapas padėjo geriau susipažinti su projekte dalyvaujančiomis partnerėmis, atstovaujamų šalių kultūra, vertybėmis, tautiškumu ir tradicijomis. Buvo galima pamatyti kiekvienos šalies tautinį charakterį, kokie mes visi skirtingi, bet kartu visi savaip spalvingi!

 

Birželio mėnesį prasidės penktasis projekto etapas. Kuri iš likusių šalių – partnerių jį atstovaus – kol kas dar nėra aišku. O jų liko ne tiek ir daug, tai Latvija, pristatysianti lauko žaidimus (angl. „board games”), Italija, atsakinga už kūrybinius žaidimus (angl. „creative games”) ir projekto koordinatorė Bulgarija, planuosianti IKT žaidimus (angl. „ICT games”). Nors buvo numatytas tikslus etapų ir šalių vizitų eiliškumas, bet viską teko koreguoti dėl COVID-19 situacijos ir prisitaikyti prie besikeičiančių projekto sąlygų. Bet esame nusiteikę pozityviai ir tikimės, kad pavyks ne tik įgyvendinti visas projekto užduotis, bet ir vėl gyvai susitikti su projekto partneriais.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.