„Erasmus+“ projekto partnerių susitikimas Rumunijoje

Kristina Švagždienė

Kauno Panemunės pradinės mokyklos bendruomenė kartu su partneriais iš Italijos, Turkijos, Serbijos ir Rumunijos dalyvauja tarptautiniame „Erasmus+“ projekte „Drauge ugdome E+ kartas“ (angl. „CO-Develop E+ Generations“). Mokyklų bendradarbiavimą finansuoja Europos Sąjunga. Projekto pagrindiniai koordinatoriai ir veiklų kuratoriai – partneriai iš Italijos I.S.I.S. „A. Gramsci – J. M. Keynes” mokyklos.

 

Vos prieš du mėnesius priėmę svečius iš Italijos, Turkijos, Rumunijos ir Serbijos, Kauno Panemunės pradinės mokyklos atstovai (8 mokiniai ir 3 mokytojai) 2022 m. gegužės 9–12 d. dalyvavo projektiniame susitikime Rumunijoje, Focsani mieste.

 

 

Projekto tikslas – partnerinėse mokyklose išplėsti galimybes ugdyti 21 amžiaus gebėjimus IT priemonėmis, todėl priimančioji „Duiliu Zamfirescu” gimnazija svečiams organizavo įvairius užsiėmimus, kurių metu mokiniai tobulino IT kompetencijas: žaidė CodyRoby, kūrė Kahoot! viktoriną, programavo Lego Mindstorms EV3 robotukus ir juos naudodami „keliavo“ į kiekvienos partnerės pristatomą UNESCO paveldo objektą. Panemuniukai anglų kalba pristatė Kernavės archeologinę vietovę. Po veiklų mokykloje, susitikimo dalyviai džiaugėsi šeimininkų svetingumu, betarpišku bendravimu ir puikiai suorganizuota kultūrine programa – lankėsi Transilvanijos regione esančioje Drakulos pilyje, keliavo „laiko tuneliu“, apžiūrėjo į UNESCO paveldo objektų sąrašą įtrauktą fortifikuotą Premjer bažnyčią, gėrėjosi Brašovo mieste pastatyta Juodąja bažnyčia, mokėsi tautinių rumunų šokių, ragavo tradicinius patiekalus, ieškojo lobio, lankėsi pabėgimo kambaryje ir grožėjosi Bukarešto senamiesčiu.

 

Džiugu, kad panemuniukai turėjo galimybę tobulinti anglų kalbos žinias ir susirasti naujų draugų. Mokinukai ir mokytojos grįžo puikios nuotaikos ir kupini įspūdžių!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.