„Erasmus+“ projekto mobilumas: skaitmeninis ir klasikinis ugdymas Italijoje

Tatjana Cukanova
,
projekto koordinatorė Lietuvoje

Gegužės 12–18 d. Italijoje, Romos provincijos Červeterio mieste, vyko antrasis „Erasmus+“ DEFEMS (angl. Digital Education for English, Maths and Science) projekto mobilumas, kuriame dalyvavo 3 mokytojai ir 8 mokiniai iš Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos. Projekto tikslas – visiškai išnaudoti skaitmenines programas, kad jos padėtų mokiniams lengviau įsisavinti bendrojo ugdymo programos dalykus. Mobilumas Italijoje buvo skirtas matematikai, mokiniai iš Turkijos, Rumunijos, Lietuvos ir Italijos turėjo galimybę partnerių mokykloje pasimokyti matematikos su „Web2“ įrankiais.

Atsisveikinimo vakaras ir pažymėjimų už veiklą įteikimas vyko centriniame miesto pastate – XVI a. Ruspolio rūmuose Červeteryje, taip pat lankėmės Romoje ir Etruskų Banditačijos nekropolyje.

Iki kito mobilumo Rumunijoje, kuris bus skirtas anglų kalbai, turėsime atlikti namų darbus: paruošti elektroninę knygą su Italijos patiekalais, filmuotais mokinių, mobilumo laikotarpiu gyvenusių italų šeimose. Filmuosime pamokas ir sudarysime joms interaktyvias užduotis su „Web2“ įrankiais.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.