„Erasmus+“ projekto mokomoji veikla Bulgarijoje

Sparčiai tobulėjant informacinėms technologijoms tenka nuolatos tobulėti ir mūsų mokykloms. „Erasmus“ mainų programos dėka, nuolatinis mokymasis tampa ne tik naudinga veikla, bet ir smagiu nuotykiu, įvairiapusiškai praplečiančiu mokinių ir mokytojų akiratį.

 

Šiaulių sporto gimnazijos penki mokiniai – Deima Janušaitė, Ema Bružaitė, Domantas Adomkaitis, Marija Statkonytė ir Jaras Jukna – lydimi mokytojų Zulfijos Guzienės, Jurgitos Kušleikienės ir direktoriaus pavaduotojos Brigitos Mažonavičienės, vyko į Bulgariją „Erasmus+“ projekto „Google“ įrankių ir mobiliųjų telefonų programėlių naudojimas mokymo ir mokymosi procese“ mokomąjį susitikimą Dobričiaus mieste. Be mūsų gimnazijos atstovų susitikime dalyvavo partneriai iš Lenkijos, Portugalijos ir Bulgarijos.

Moksleivius ir mokytojus priėmė Dobričiaus miesto Vasilio Levski Ekonomikos ir finansų mokyklos bendruomenė, supažindino su miestu: pristatė miesto istoriją, ekonomiką. Projekto dalyviai dalyvavo pamokose, kur per praktinius užsiėmimus lavino „Google“ bei mobiliųjų telefonų programėlių naudojimo įgūdžius. Dirbo „Edmodo“ tinklalapyje, dalyvavo viktorinose, naudodami įrankį „Kahoot“. Projekto dalyviai susitikimui ruošėsi iš anksto: kūrė filmus – matematikos pamokas „Powtoon“ programa. Pristačius ir aptarus parengtas vaizdo medžiagas, mokiniai priėjo prie išvados, kad matematikos keliami iššūkiai lengviau įveikiami, kai patys rengia pristatymus bei naudoja įvairias programas.

 

Visus projekto dalyvius sužavėjo Bulgarijos gamtovaizdis, draugiški ir paslaugūs gyventojai, be to, tiek gimnazistai, tiek mokytojai susipažino su šalies kultūra, tradicijomis, verslu. Gimnazistai turėjo galimybę dalyvauti sportiniuose užsiėmimuose, žaidė lietuvaičių taip mylimą krepšinį. Projektinio susitikimo mokomoji veikla naudinga dar ir tuo, kad patobulinti užsienio kalbos vartojimo, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžiai, susirasta naujų draugų.

 

Šiaulių sporto gimnazijos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.