„Erasmus+“ projekto „Finansinis raštingumas – kelias į saikingą vartojimą“ dalyvių susitikimas Slovakijoje

Laima Raudonikienė
,
Prienų „Žiburio“ gimnazijos projekto koordinatorė, ekonomikos mokytoja 

Spalio 2–8 d. Prienų „Žiburio“ gimnazijos, pagrindinės koordinatorės, projekto „Finansinis raštingumas – kelias į saikingą vartojimą“ dalyviai vyko į susitikimą Slovakijoje, Komarno mieste. Kartu su Rumunijos, Graikijos ir Portugalijos partneriais lankėsi Stredna odborna skola obchodu a sluzieb (profesinio ugdymo mokykloje), kur vyko projekto veiklos.

 

Prienų „Žiburio“ gimnazijai atstovavo mokinės Ieva Struckaitė, Vėjūnė Savickaitė, Justina Pokelevičiūtė ir Viktorija Koklevičiūtė. Mokines lydėjau aš, ekonomikos mokytoja Laima Raudonikienė, anglų kalbos mokytoja Jurgita Barkauskienė ir pavaduotoja ugdymui Daiva Sabanskienė.

 

 

Per penkias projektinio susitikimo dienas kiekvienos šalies mokiniai pristatė projektinius darbus, mokiniai ir mokytojai sužinojo apie kitų šalių bankų sistemas, šeimos biudžetus, galėjo palyginti su savo šalies ekonominiu lygiu. Teko atlikti ir praktines užduotis, kaip pagal duotą planą surasti mieste esančius bankomatus, sužinoti, koks tai bankas ir jų atliekamas funkcijas, pagal pateiktas situacijas sudaryti šeimos biudžetą. Šias užduotis atliko mišrios komandos, kurios galėjo artimiau susipažinti vieni su kitais, visi buvo įsitraukę į diskusiją. Didelį įspūdį visoms komandoms padarė paskaita „Say „NO“ to the dress“ apie greitosios mados pasekmes. Ši informacija privertė mokinius susimąstyti, kokią žalą daro gamtai pats žmogus. Žinoma, buvo aplankyta Komarno tvirtovė, Kremnicos pinigų muziejus, tunelis „Andrej“, kuriame buvo kasinėjama ir ieškoma aukso, Slovakijos sostinėje Bratislavoje – centrinis bankas, kuriame taip pat vyko praktinės užduotys.

 

Linksmiausia mokiniams užduotis buvo lobių paieškos, per kurias atliko sportines ir logines užduotis, mokytojų komanda taip pat neatsiliko virvės, šaudymo užduotyse. Kiekviena šalis pasodino po medelį, mūsų gimnazija sodino migdolą. Įdomu būtų pamatyti po kelerių metų, kaip auga mūsų pasodintas medelis.

 

Paskutinę dieną vainikavo sertifikatų įteikimas, rumunų, graikų, portugalų, slovakų ir lietuvių liaudies šokiai. Tai jau trečiasis projekto dalyvių susitikimas, kuriame skleidžiama žinia apie finansinį raštingumą, saikingą vartojimą ir kaip galime prisidėti prie savo tvarios aplinkos kūrimo.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.