„Erasmus+“ projekto dalyvių susitikimas Portugalijoje

Ona Kavoliukienė

Spalio 7–11 d. Portugalijos sostinėje Lisabonoje, Vialongos Akrupamento mokykloje, vyko šeštasis KA2 bendrojo ugdymo sektoriaus strateginės partnerystės projekto „Wonderful World of Words“ dalyvių susitikimas.

Į susitikimą vyko penki Šiaulių „Rasos“ progimnazijos mokytojai ir mokiniai. Projekto tikslas – gerinti mokinių skaitymo ir rašymo įgūdžius į pagalbą pasitelkiant informacinių ir komunikacinių technologijų priemones.

Per vizitą mokėsi ir mokiniai, ir mokytojai. Jau pirmą dieną rašytojas ir mokytojas Carlosas Alberto Silva parodė Kamishibai – popierinį japonišką teatrą, kaip interaktyvų pasakų sekimo būdą. Rašytojas skaitė savo kūrinius ir rodė spektaklį. Vėliau ir projekto dalyviai pagal žinomą savo šalies pasaką piešė iliustracijas ir kūrė trumpus pasirodymus.

Kitą dieną mokiniai, dirbdami grupėmis, aptarė mobiliųjų telefonų privalumus ir trūkumus. Šiuos pastebėjimus jie atsivežė į laikraščio „Diario de Noticias“ redakciją Lisabonoje. Čia mokiniai tapo žurnalistais, sukūrė tekstą apie telefonų panaudojimo galimybes, įrašė garso ir vaizdo reportažus. Atlikę užduotis, apžiūrėjo redakciją, susipažino su šiuolaikinės žiniasklaidos darbo principais.

 

Trečią projekto darbo dieną mokiniai ir mokytojai mokėsi kurti vaizdo reportažus, išbandė „Kahoot“ programėlę. Visi puikiai atsakinėjo į klausimus apie projekto šalių geografiją, kulinariją, istoriją. Po pietų projekto dalyviai aplankė Vila Frankos miestelį, garsėjantį bulių bėgimo festivaliais. Bėgančių bulių pamatyti nepavyko, bet projekto dalyviai sutiko iš bėgimo grįžtančius miestelio gyventojus ir pasidžiaugė jų nuoširdžiomis emocijomis. Vėliau aplankyta miestelyje naujai pastatyta biblioteka, paplaukiota Težo upe, apžiūrėtos apylinkės…

Ketvirtadienį buvo numatyta išvyka į Sintrą – apžiūrėti karalių vasaros rezidencijos. Nelengva buvo kopti į kalną kaitinant karštai Portugalijos saulei, bet pamatyti didingi rūmai, pastatyti XIX a. kaip Portugalijos karalių poilsio vieta, nustebino neregėtu grožiu ir didybe. Tądien aplankytas ir uolos kyšulys – labiausiai į vakarus nutolęs Europos žemyno taškas. Visus sužavėjo galingasis Atlantas, pasišiaušęs didžiulėmis bangų keteromis.

 

Paskutinę projekto dieną mokiniai parodė savo sukurtus vaizdo įrašus, kuriais perteikė kelionės įspūdžius, papasakojo apie veiklas mokykloje, šeimoje, šalyje.

Projekto dalyviams kelionė paliko didžiulį įspūdį: per savaitę pavyko daug pamatyti, išgirsti, išmokti, pagilinti anglų kalbos žinias, susirasti naujų draugų, su kuriais išsiskiriant ne vienam teko paslapčia nubraukti ašarą.

2020 m. vasarį numatytas septintasis projekto „Wonderful World of Words“ susitikimas Italijoje, kuriame mokiniai apibendrins projekto veiklas, aptars jų naudą ir poveikį gerinant raštingumo ir skaitymo įgūdžius.

 

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai pagal „Erasmus+“ KA2 programą. Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame esančios informacijos pateikimą ir naudojimą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.