„Erasmus+“ projekto dalyvių susitikimas Maltoje

Rosita Meiluvienė
,
projekto koordinatorė, anglų kalbos mokytoja

Alytaus Putinų gimnazijos bendruomenė dalyvauja „Erasmus+“ KA229 projekte P.O.L.I.S („Promoting Citizenship EducatiOn at School to BuiLd Inclusive Societies“). Projekto tikslas – pilietiškumo ugdymo skatinimas mokykloje, siekiant kurti įtraukias visuomenes. Projekte dalyvauja šešios šalys: Norvegija, Lietuva, Malta, Graikija, Italija, Turkija.

 

Spalio 17–22 d. vyko „Erasmus+“ projekto dalyvių susitikimas Maltoje. Trečiojo mobilumo tema „Inclusion and diversity, human rights“ („Įtraukumas ir įvairovė, žmogaus teisės“). Šio vizito dalyviai: aš, anglų kalbos mokytoja Rosita Meiluvienė, socialinė pedagogė Rimtautė Marčiulionienė, IIIb klasės mokiniai Goda Zakšauskaitė, Tomas Sabaliauskas, Domantas Švipas ir IIIc klasės mokinė Henrieta Bunevičiūtė.

 

Maltoje mūsų gimnazijos komanda aktyviai dalyvavo keturias dienas. Pirmąją vizito dieną lankėsi Šv. Benedikto vidurinėje mokykloje, kurioje dalyvaujančių projekte šalių atstovai skaitė savo parengtus pranešimus tema „Inclusion and diversity, human rights“ („Įtraukumas ir įvairovė, žmogaus teisės“). Lietuvos komandai atitekusi potemė „Stereotypes, prejudice and discrimination“. Šia tema pranešimą parengusi komanda skatino diskutuoti, ieškoti atsakymų, kaip reikėtų keisti nusistovėjusius stereotipus, išankstines nuostatas ir diskriminuojantį požiūrį ar elgesį. Projekto dalyviai taip pat buvo įtraukti į aktyvias veiklas, pavyzdžiui, „lobių ieškojimas“ Maltos mokyklos erdvėse. Po veiklų mokykloje projekto partneriai turėjo galimybę susipažinti su Maltos kultūra – gidė vedė ekskursiją po Mdinos miestą, kuris anksčiau buvo Maltos sostinė. Pasižvalgius po senovinį miestą, teko puiki galimybė pabendrauti su užsienio partneriais vaišinantis tradiciniais Maltos patiekalais.

 

 

Antroji vizito diena – iššūkis komandoms: teko įveikti trijų valandų trukmės žygį paplūdimio link. Maltos reljefas nėra lygus, tad pasiektas paplūdimys ir galimybė maudytis skaidriame Viduržemio jūros vandenyje žygio dalyviams buvo tikra atgaiva.

Trečioji vizito diena – pažintis su Maltos kultūra iš arčiau: dar viena gidės vedama ekskursija po Maltos sostinę Valetą, į kurią projekto dalyviai kėlėsi keltu iš savo apgyvendinimo vietos – Slimos salos. Susipažinę su Valetos istorija, projekto dalyviai buvo pakviesti apsilankyti organizacijoje „Ymca“, kuri padeda socialinių problemų turintiems Maltos gyventojams. Po minėtų veiklų likusią dienos dalį komandos turėjo laisvo laiko, tad kai kurie dalyviai nepraleido progos apsilankyti ir didžiausiame Maltos prekybos centre „The point“.

 

Ketvirtoji diena buvo itin turininga. Projekto partneriai turėjo galimybę gėrėtis Maltos kraštovaizdžiu, apsilankyti Žydrojoje lagūnoje ir pamatyti didžiąją grotą – urvą skliautiškomis lubomis. Pasigrožėję nuostabiais Maltos vaizdais, komandų nariai keliavo į Šv. Benedikto vidurinę mokyklą, kurioje laukė žmogaus teisių specialistų paskaita ir praktinės veiklos. Jų metu mokiniai gilino žinias ir suvokimą apie žmogaus teises. Paskutinės vizito dienos vakarą dalyviai pasinaudojo proga pabendrauti su užsienio partneriais, diskutuoti, reflektuoti jau besibaigiančio vizito veiklas ir, žinoma, pasivaišinti Maltos virtuvės patiekalais.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.