„Erasmus+“ projekto dalyvių susitikimas Italijoje

Šiaulių sporto gimnazijos penki mokiniai, lydimi dviejų mokytojų, keliavo į „Erasmus+“ projekto „Europietiškų vertybių ugdymas per vaikų kūrybą ir kinematografiją“ dalyvių mokomąjį susitikimą Vasto mieste (Italija). Jame dalyvavo partneriai iš Italijos, Škotijos ir Portugalijos. Susitikimo tema – lyčių nelygybė. Visų šalių komandos turėjo atlikti namų darbų užduotis: gamino plakatus „Nebūk abejingas“ (apie žmonių diskriminaciją), filmukus apie lyčių nelygybę ir pristatė savo šalį. Šiauliečių komanda draugiškai pasiskirstė darbus: vieni kūrė plakatą, pristatymą apie Lietuvą, kiti – filmuką apie lyčių nelygybę. Visos mokyklos gimnazistai pynė apyrankes su Lietuvos simbolika. Mokinių sukurtos apyrankės buvo padovanotos projekto dalyviams.

 

Pasitaikė ir nenumatytų kliūčių! Italija projekto dalyvius pasitiko su sniegu, bet oro sąlygos nesutrukdė projekto veiklų ir nesugadino geros nuotaikos. Kiekvieną dieną projekto dalyvių laukė nauji potyriai: mokėsi gaminti tradicinius itališkus patiekalus, dainuoti Europos Sąjungos himną, dalyvavo viktorinoje „Pažink Europą“. Projekto dalyviai lankėsi pamokose, kur per praktinius užsiėmimus sukūrė projekto stendą „Nebūk abejingas“ ir bendrą filmą „Europa mus vienija“. „Erasmus+“ yra tikra gyvenimo mokykla: projekto dalyviai įgijo daugiau savarankiškumo, tolerancijos. Ši išvyka – tai neįkainojamos gyvenimo pamokos, kurios suteikia daug patirties, padeda tobulėti ir augti.

 

Šiaulių sporto gimnazijos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.