„Erasmus+“ projekto dalyvių susitikimas Atėnuose

Danutė Krušnienė
,
projekto koordinatorė, anglų kalbos mokytoja

Alytaus Putinų gimnazijos bendruomenė dalyvauja „Erasmus+“ KA229 projekte P.O.L.I.S („Promoting Citizenship EducatiOn at School to BuiLd Inclusive Societies“). Projekto tikslas – pilietiškumo ugdymo skatinimas mokykloje, siekiant kurti įtraukias visuomenes. Projekte dalyvauja šešios šalys: Norvegija, Lietuva, Malta, Graikija, Italija, Turkija.

Lapkričio 28 d. – gruodžio 3 d. vyko „Erasmus+“ projekto dalyvių susitikimas Atėnuose, Graikijoje. Susitikime dalyvavau aš, anglų kalbos mokytoja Danutė Krušnienė, pavaduotoja ugdymui Vyta Šiugždinienė ir gimnazistai Lidija Rusinaitė, Rugilė Adžgauskaitė, Emilis Šakinis, Arnas Margelis. Ketvirtojo mobilumo tema „Youth representation and active citizenship. Importance of youth representation in decision – making processes and stakeholders“.

 

Atėnuose projekto dalyviai aktyviai praleido keturias dienas. Pirmąją vizito dieną komandos susitiko mokykloje (Academy of Entrepreneurship). Nuvykę į mokyklą susipažino su kitų šalių mokiniais ir mokytojais bei žaisdami trumpą žaidimą dalyviai daugiau sužinojo vieni apie kitus. Po kavos pertraukėlės Italijos, Turkijos ir Maltos komandos pristatė parengtus namų darbus pagal pasirinktas potemes. Pateiktys apie jaunų žmonių aktyvų dalyvavimą įvairiose veiklose ir organizacijose skirtingose šalyse buvo įdomios, informatyvios. Graikijos koordinatorė papasakojo apie vietinių vadovų mokymus ir apie mokyklos apylinkes. Graikų užeigoje visi buvo pavaišinti graikiškais patiekalais.

 

Antroji diena Atėnuose prasidėjo pateiktimis, kurias parengė ir pristatė Lietuvos, Norvegijos ir Graikijos moksleiviai. Lietuvos komandos tema „Youth representation in decision – making processes in educational institutions at national, regional and local levels“. Lidija, Rugilė, Arnas, Emilis supažindino su jaunimo organizacijomis Lietuvoje, Alytuje ir Putinų gimnazijoje. Sukurtame vaizdo filme gimnazistai Adrijana, Lukas, Ieva, Edita, Emilija ir Ervinas pristatė Šaulių sąjungos, MEP, mokinių tarybos ir savanorystės veiklas. Graikų pateiktis supažindino su Graikijos istorija. Po pristatymų ir kavos pertraukėlės dalyviai vyko į Poseidono šventyklą. Šventykla labai graži, visiems patiko istorijos, kurias apie ją pasakojo graikai. Vienintelė problema, kuri sutrumpino apsilankymą čia, buvo labai stiprus lietus. Po ekskursijos dalyviai turėjo galimybę paragauti įvairių jūros gėrybių ir įdomių patiekalų. Vakare aplankyta Atėnų Sintagmos aikštė pasitiko nuostabiais miesto vaizdais ir kalėdinėmis dekoracijomis.

 

Trečiąją vizito dieną visi susitiko prie Akropolio ir kopė į aukštutinę miesto dalį. Ekskursijos vadovė papasakojo mitą apie Atėnės šventyklos sukūrimą ir kaip Atėnų miestas gavo savo pavadinimą. Be to, papasakojo apie istorinį, faktinį šventyklos pastatymą ir tolesnį jos likimą nuo Antikos iki šių laikų. Nukeliavę į Agorą projekto dalyviai apsilankė Hefaisto šventykloje, šalia esančiame muziejuje, kur sukaupta daug archeologinių radinių iš antikinės Graikijos laikotarpio. Vakaras prabėgo restorane „Monopati“, kur visi vaišinosi graikų virtuvės patiekalais ir bendravo su kitų šalių dalyviais, klausydami gyvos graikų muzikos.

Ketvirtoji vizito diena buvo unikali tuo, kad dalyviai tapo graikų mokyklos dizaino moksleivių modeliais – jie tapė projekto dalyvių portretus. Ši veikla leido suprasti, kad modelio darbas gana sunkus. Tėveliai vaišino savo gamintais graikiškais patiekalais.

 

Kelionė į Atėnus buvo labai įspūdinga ir įdomi. Buvo nuostabu pamatyti tokius senus statinius, kurie išgyveno tiek daug tūkstančių metų ir matė tiek daug žmonių. Projektas suteikė puikią galimybę paragauti įdomių graikiškų patiekalų, susipažinti su kitų kultūrų, religijų žmonėmis ir edukacijos sistema Graikijoje. Gimnazistai susirado naujų draugų, patobulino bendravimo, komandinio darbo įgūdžius, pagilino anglų kalbos žinias ir įgijo tarpkultūrinės patirties.

 

„Erasmus+“ strateginių partnerysčių projektas „Promoting Citizenship Education at School to Build Inclusive Societies“ (2020-1IT02-KA229-079362_5).

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.