„Erasmus+“ projektas Rumunijoje – nauji gebėjimai, patirtis, įgūdžiai ir ….draugai 

Silva Maskaliovienė, Rosita Serpauskienė
,
lietuvių kalbos ir istorijos mokytojos

Ar įmanoma išgyventi du pavasarius? „Taip“, – atsakytų šeši Meškuičių gimnazijos IIIG klasės mokiniai Gabija Švalkūnaitė, Konstantinas Rimkus, Livija Balandytė, Dovydas Ričardas Šimkus, Eivinas Cerniauskas, Matas Radzevičius bei mes, jų mokytojos Rosita Serpauskienė ir Silva Maskaliovienė. Kovo 27–balandžio 2 dienomis jie turėjo galimybę dalyvauti „Erasmus+“ projekto „Computer skills in modern education“ pirmajame susitikime, organizuotame šiltojoje, labai pavasariškai nusiteikusioje Rumunijoje. Projekto dalyviai iš Lietuvos, Bulgarijos, Italijos, Turkijos ir Rumunijos viešėjo Targu Jiu miesto National Spiru Haret gimnazijoje. Pirmą projekto dieną susitikimo dalyviai lankėsi Tirgu Jiu miesto skulptūrų parke ir dailės muziejuje, o popiet mokyklos šeimininkai ir svečiai naudodami interaktyvias technologijas pristatė savo mokyklas ir šalis, pasakojo apie save. Antrą projekto dieną dalyviai lankėsi Baia de Fire miestelio vietinės menininkės namuose, kuri supažindino su rumunų etnografinių kostiumų gamyba ir simboliais, kuriais puošiami rūbai. O popiet organizuotoje edukacinėje veikloje jaunimas piešė šiuos simbolius ant molinių lėkštučių. Nepaprastą įspūdį visiems paliko ir tos dienos kelionė į kalnus, stalaktitų ir stalagmitų uolas, kur visi turėjo galimybę pasidomėti tokių uolų atsiradimo istorija, stebėti ramiai miegančius šikšnosparnius, grožėtis nuostabiu, mums  neįprastu gamtovaizdžiu.

 

 

Trečioji viešnagės diena prasidėjo gana intriguojančiai – jau nuo ryto visiems buvo žadėtas siurprizas, kuris, kaip vėliau paaiškėjo, tikrai pavyko: projekto dalyviai, lydimi svetingų šeimininkų, lankėsi Hunedoara pilyje, kilo į Deva mieste esantį kalną. Moksleivius žavėjo ne tik Rumunijos vaizdai, žmonių svetingumas, bet ir gebėjimas bendrauti su kitomis komandomis anglų kalba, susipažinti su kitų šalių kultūra, papasakoti apie save, lavinti komunikacijos įgūdžius. Projekto metu visi turėjo galimybę apsilankyti ir Targu Jiu miesto projektavimo centre, kur susipažino su kompiuterinėmis projektavimo programomis, stebėjo įmonės personalo darbą. O National Spiru Haret Targu Jiu gimnazijoje projekto susitikimo dalyviams vietos moksleivių „Technogods“ robotikos komanda pademonstravo savo kuriamus robotus, pasakojo, ką kuria užsiėmimų metu, dalijosi idėjomis, sudarė galimybę kiekvienam norinčiam išbandyti sukurto roboto funkcionalumą. Ketvirtadienio vakarą vainikavo šventinis susitikimas, kurio metu projekto dalyviai susipažino su tradiciniais rumunų šokiais, dainavo populiariausias, visiems gerai žinomas dainas.

 

Penktadienį gauti projekto dalyvių pažymėjimai tik įrodė, kad savaitė, kupina naujų įspūdžių, darbo patirties, bendradarbiavimo, įspūdingų vaizdų ir šiltų pažinčių tiesiog prašosi pakartojama. Juolab, kad Lietuva visus grįžusi pasitiko su dar ne visai atėjusiu pavasariu. Tad dabar laukiamas antrasis, tik jau namie.

 

Finansinę paramą projekto įgyvendinimui suteikė Europos Sąjunga.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.