„Erasmus+“ projektas Prienų „Žiburio“ gimnazijoje klimato kaitai mažinti

Rasa Kučinskienė ir Vilija Gustaitytė
,
„Erasmus+“ projekto koordinatorės Lietuvoje

Spalio 3–9 d. Prienų „Žiburio“ gimnazijoje vyko „Erasmus+“ projekto „Europos žaliasis tikslas – švari energija ir aplinkos darna prieš klimato kaitą 2019-1-IT02-KA229-062189_4 (3)“ dalyvių – Lietuvos, Italijos, Prancūzijos, Graikijos bei Ispanijos mokinių ir mokytojų – susitikimas.

 

Susitikimo metu atlikome svarbias su klimato kaitos mažinimu susijusias veiklas: rengėme pristatymus apie oro taršą bei energijos taupymo galimybes projekte dalyvaujančiose šalyse,  tyrėme Prienų miesto oro užterštumą, taikydami kerpių metodą, klausėmės VDU dėstytojo Ž. Preikšos paskaitos apie klimatą ir ekosistemų kaitą. Projekto dalyviai aplankė Kauno hidroelektrinę,  Alytaus atliekų tvarkymo centrą, kur mokiniai susipažino su atliekų rūšiavimo sistema Lietuvoje bei atliko atliekų rūšiavimo užduotis. Paskutinę susitikimo dieną mokiniai kūrė filmukus siūlydami, jų nuomone, efektyviausius būdus, kaip sumažinti klimato kaitą. Svečiai susipažino su Lietuvos gamta: leidosi į pėsčiųjų žygį Žvėrinčiaus taku į Birštoną, kur dalyvavo edukacinėje programoje, skatinančioje komandiškumą, vaišinosi žolelių arbata, virta ant laužo, apsilankė Nemuno kilpų regioninio parko centre, pasigrožėjo rudenėjančia gamta plaukdami Nemuno ir Verknės upėmis. Svečiai turėjo galimybę ir pakeliauti, susipažinti su Lietuvos istorija ir kultūra: lankėsi Kaune, Vilniuje, Trakuose, Merkinėje.

 

Jauki ir džiugi atmosfera mus lydėjo nuo pirmos iki pat paskutinės projekto susitikimo dienos. Visiems projekto dalyviams buvo įteikti sertifikatai, gimnazijos mokiniai surengė koncertą – atsisveikinimą, skambėjo ir svečių šalių ritmai, o baigiantis atsisveikinimo vakarui žiūrėjome filmuką su visų kelionių bei veiklų akimirkomis, taip pat pasodinome 5 magnolijų krūmelius, kurie augdami primins, kaip Europos jaunimas puoselėja meilę gamtai ir rūpinasi aplinkos darna.

 

Labai džiaugiamės, jog turėjome galimybę susipažinti su kitų šalių kultūromis, žmonėmis, pagerinti kalbinius įgūdžius bei prisidėti prie aktualių mūsų planetai problemų sprendimo. Dar ilgai dalinsimės šia naudinga patirtimi ir su kitais.

 

Už pagalbą organizuojant projekto veiklas, geranoriškumą bei bendradarbiavimą dėkojame projekte dalyvavusiems mokytojams: Daliai Šklėriūtei, Olegui Batučiui, Jurgitai Barkauskienei, Laimai Raudonikienei, gimnazijos administracijai, šauniai mokinių komandai bei tėvams, kurių šeimose viešėjo Prancūzų komandos mokiniai.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.