„Erasmus+“ projektas „Pasidalinkime savo kultūra su didžiųjų menininkų, mokslininkų šedevrais ir turtingu kultūros paveldu“

Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos bendruomenė šiemet Kalėdų laukimą išgyvena kitaip nei įprastai, nes nuo kovo 1 d. įstaiga koordinatoriaus teisėmis įgyvendina tarptautinio KA2 mažos apimties partnerysčių (KA-210) Švietimo mainų paramos fondo „Erasmus+“ projektą „Pasidalinkime savo kultūra su didžiųjų menininkų, mokslininkų šedevrais ir turtingu kultūros paveldu“ (angl. „Share your culture with masterpieces by great artists, scientists and your rich cultural heritage“). Šis projektas Kalėdų laukimą mūsų mokykloje nuspalvino naujomis spalvomis, nes sujungė trijų skirtingų šalių – Lietuvos, Graikijos ir Turkijos – mokyklas bendram tikslui – pažinti kitų šalių kultūrą, pasidalyti savo šalies tradicijomis, papročiais ir pagerinti anglų kalbos žinias.

 

Šiuo metu mokykloje darbas vyksta keliomis kryptimis: mokytojai kuria klausimus viktorinai, kuri padės mokiniams pažinti lietuviškų Kalėdų papročius, verčia juos į anglų kalbą ir kuria „Kahoot“ žaidimą, kurį žais visų šalių mokiniai per „Zoom“ susitikimą gruodžio mėnesį; mokiniai piešia Kalėdų žaisliukus su įvairiais kalėdiniais akcentais, kuriuos įvardija anglų kalba, ir drauge su draugais iš Turkijos bei Graikijos puošia savo mokyklose auginamus Kultūros medžius; mokyklų bendruomenės kuria vaizdo filmukus apie Kalėdų papročius, šokius ir dainas savo šalyse, o prieš prasidedant žiemos atostogoms, visų šalių bendruomenės jungsis į nuotolinį koncertą, kuriame ne tik gėrėsis savo sukurtais filmukais, bet ir dainuos Kalėdų dainą „Jingle Bells“.

 

Linkime visiems įdomaus, spalvingo ir skambaus Kalėdų laukimo.

 

Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.