„Erasmus+“ projektas nuvedė į Lenkiją

Neringa Maskoliūnienė
,
Kėdainių „Ryto“ prog-jos anglų kalbos mokytoja

Besibaigiantys mokslo metai ir įpusėjęs „Erasmus+“ projektas „Digital Tourist Guide via ICT“ birželio pirmomis dienomis keturis Kėdainių „Ryto“ progimnazijos aštuntokus Ievą Cibulskaitę, Gabiją Dambrauskaitę, Justą Mieliauską ir Nojų Stankevičių bei jų mokytojas Neringą Maskoliūnienę (šio teksto autorę) ir Aldoną Jasiulienę nuvedė į projekto partnerių susitikimą nedideliame Vinicos miestelyje Lenkijoje. Čia mokiniai buvo šiltai sutikti vietos mokyklos bendruomenės ir dirbo bei kartu leido laiką su bendraamžiais iš Lenkijos, Portugalijos, Italijos, Turkijos ir Vokietijos.

 

Tai jau trečiasis projekto partnerių susitikimas ir antrasis, kuriame dalyvauja ir mokiniai. Tad šiame susitikime buvo tęsiamas pradėtas darbas – skaitmeninio turizmo vadovo kūrimas. Penkias dienas mokiniai intensyviai dirbo lankydami istorines vietas ir pažindindamiesi su Mazovijos krašto kultūra ir papročiais. Aplankyta ne viena pilis ir parkas, sostinė Varšuva, padaryta ne viena nuotrauka, paragautas ne vienas tradicinis patiekalas – visi šie įspūdžiai nugulė mokinių kuriamame 3D muziejuje, kurį aplankyti galės ne tik projekte dalyvaujantys mokiniai ir mokytojai, bet ir visi norintys.

Nors kompiuteris šiuolaikiniam jaunimui ne naujiena, tačiau 3D muziejaus kūrimas mokiniams buvo nauja patirtis, kaip ir pats dalyvavimas projekte bei gyvenimas šeimose. Pasak Nojaus: „Atvykęs į Vinicą, šiek tiek prisibijojau ir nežinojau, ko tikėtis iš šeimos ir projekto… Vos sutikęs šeimą, nusiraminau, visi buvo be galo draugiški ir sutiko mane išskėstomis rankomis.“ Mokiniai nuoširdžiai džiaugiasi galėję dalyvauti šiame projekte, nes turėjo galimybę pažinti kitą šalį, jos kultūrą, susirasti naujų draugų, lavinti anglų kalbos ir IKT įgūdžius, o gal net ir pasitikrinti save, nes tai jų pirmoji patirtis dalyvaujant tokio pobūdžio projekte.

Mokytojai aptarė jau nuveiktas ir dar laukiamas veiklas, pasidalijo profesine patirtimi, džiaugsmais ir rūpesčiais. Per dvejus projekto įgyvendinimo metus bus sukurtas ne tik 3D muziejus, bet ir elektroninė knyga, aplankytos vietos atsidurs „Google“ žemėlapyje. Visa projekto veikla gali būti stebima sukurtoje interneto svetainėje https://digitaltouristguide.webnode.com.tr/.

 

Mintys iš mokinių atsiliepimų apie dalyvavimą projekte:

Justas: „Gaila, kad viskas baigėsi taip greitai, tačiau tai, kas įvyko šią savaitę, buvo nepakartojama ir įsimintina. Šis projektas yra geras būdas įgyti patirties, pakartoti anglų kalbos žinias ir susipažinti su kitais žmonėmis. Džiaugiuosi, kad galėjau prisidėti ir būti jo dalimi.“

Nojus: „Labai patiko visos ekskursijos ir gyvenimas šeimoje. Visi projekto dalyviai buvo tikrai labai draugiški, norėčiau dar kartą ar kelis jame dalyvauti ir patirti vėl kažką naujo!“

Ieva: „Pats projektas suteikė daug žinių. Sužinojau, kad yra toks dalykas kaip 3D muziejus, kaip jį sukurti.“

Gabija: „Projekte man patiko susipažinti su naujais žmonėmis, su Lenkija ir jos tradicijomis. Išmokau gaminti lenkiškus virtinius, apyrankes ir šiek tiek lenkiškų žodžių. Ypač patiko apsistoti šeimoje, nes galėjau pamatyti, kaip gyvena tos šalies žmonės.“

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.