„Erasmus+“ projektas „Foreign Language Teaching into the Future“ – delfinų belaukiant

Ligita Erminaitė, Jolanta Mažuknė
,
projekto koordinatorės

Birželio 7–11 d. mes, Plungės „Saulės“ gimnazijos mokytojos Ligita Erminaitė ir Jolanta Mažuknė, dalyvavome projekto veiklose Hammerfesto miesto mokykloje, Norvegijoje. Tai vienas šiauriausiai nuo žemyno nutolusių miestų Šiaurės jūros salyne, labai „mėgstama“ šiaurinių elnių populiacijos vieta. Pro projekto partnerių mokyklos langus atsiveria ypatingas vaizdas: į jūrą, kalnus ir tuneliu sujungtą dar vieną salą su visą parą liepsnojančiu dujų fakelu. Saloje išgaunama nafta ir ten pat stovinčiais tanklaiviais išgabenama į kitas šalis. O jūroje, jei pasiseks, galima pamatyti plaukiojančius delfinus ir ruonius. Vis laukėme jų pertraukų metu, priešpiečiaudami, kartu su kruizinių laivų turistais apžiūrinėdami prie mokyklos stovintį ypatingo svarbumo objektą – Struvės geodezinio lanko (pasaulio paveldo) tašką. Delfinų, deja, pamatyti nepavyko, bet Hammerfesto mokykloje nuveikėme nemažai.

 

 

Stebėjome devynias norvegų mokytojų vestas pamokas, dalyvavome jų aptarimuose, bendravome su mokiniais, degustavome pamokoje pagamintus tortus, pačios vedėme septynias pamokas norvegų mokiniams, dalijomės vienos seniausių Europos kalbų grupės (panašios į sanskritą) kalba. Su mokiniais skaitėme ir patys kūrėme pasakų tekstus. Naujai įgytą patirtį aptarėme su projekto partnerių mokyklos bendruomene ir direktoriumi.

 

Sužinota, pamatyta, patirta daug naujo: keliauta kalnuose, žavėtasi jų didybe, apsilankyta Baltųjų lokių muziejuje, klausyta vietinio orkestro muzikos, stebėtasi poliarinėmis naktimis, ragauta neįprastų mums tradicinių patiekalų, bandyta suprasti šiaurietiško gyvenimo būdo ypatumus, o didžiausią įspūdį paliko šiluma ir nuoširdumu atsiskleidę šiauriečiai žmonės. Džiaugiamės „Erasmus+“ suteiktomis galimybėmis tobulėti, perpratusios akademinius, kultūrinius ir socialinius subtilumus, esame pajėgios dalytis patirtimi ir kurti kokybiškai naują požiūrį į pamokas bei sociokultūrines skirtybes.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.