„Erasmus+“ kursai Tenerifėje – apie inovatyvius mokymo metodus

Asta Žibikienė
,
Kauno M. Mažvydo prog-jos anglų kalbos mokytoja

Kauno Martyno Mažvydo progimnazijos mokytoja Asta Žibikienė dalyvavo „Erasmus+“ programos rengiamuose mokymuose „Innovative teaching methods for teachers, school and adult education staff“ Puerto De La Cruz mieste, Ispanijai priklausančioje Tenerifės saloje. Kursuose dalyvavo kolegos iš Belgijos, Slovėnijos, Kroatijos, Prancūzijos, Danijos ir Lenkijos.

 

Mokymai prasidėjo pažintine ekskursija po Puerto De La Cruz miestą. Aplankėme pagrindines miesto įžymybes: gotikinę bažnyčią La Iglesia De La Concepcion, Lago Martianez kompleksą, suprojektuotą Kanarų architekto Cesar Manrique, vulkaninio smėlio paplūdimį Playa Jardin. Ekskursijos metu nebuvo apsieita be veiklų, skirtų artimesniam dalyvių susipažinimui.

 

Mokymų metu buvo diskutuojama, kaip svarbu naudoti inovatyvius mokymo metodus pamokose. Moksliniai tyrimai rodo, kad inovatyvūs mokymo metodai gali ženkliai pagerinti mokinių mokymosi procesą. Atnaujinti mūsų mokymo strategijas nėra lengva užduotis. Tai gali kelti baimę, nes, kaip ir mūsų mokinius, tai mus išstumia iš komforto zonos ir gali lemti nesėkmę. Tačiau eksperimentuojant su naujais metodais ir strategijomis galime gerinti mokinių įsitraukimą ir pasiekimus, tai yra abipusiai naudinga tiek mokiniams, tiek mokytojams.

 

 

Šis kursas supažindino su aktualiausiais inovatyviais mokymo metodais: projektine veikla  pagrįstas mokymas, neformalus mokymas, kontekstinis mokymas bei mokymas netradicinėse aplinkose. Dalyviai turėjo galimybę patys išbandyti veiklas, susijusias su šių metodų naudojimu pamokose.

 

Pagrindinis šių mokymų tikslas buvo tobulinti mokytojų meistriškumą ir skatinti inovacijas švietime, įkvepiant mokytojus, naudoti inovatyvius mokymo metodus, kartu dalijantis patirtimi su kolegomis dalyviais ir mokymo specialistais iš kitų šalių, taip pat gilinti supratimą apie švietimą visoje Europoje.

 

2022–2023 m. „Erasmus+“ K1 programos projektas „Įtraukusis ugdymas ir STEAM: mokymosi galimybių plėtra“.

 

Šis pranešimas atspindi tik autorės požiūrį, todėl Europos Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.