„Erasmus+“ KA1 projektas „Skaitmeninė klasė“

Raimonda Samuolienė
,
lietuvių, anglų k. vyresnioji mokytoja

Informacinės technologijos vis labiau įsilieja į mokymo ir mokymosi procesą, tampa neatsiejama jo dalimi. Mokytojai vis dažniau kaip pagalbininką pamokoje naudoja kompiuterį, planšetę ar išmanųjį telefoną. Tai suteikia puikias galimybes įdomiau ir veiksmingiau dirbti, didina mokinių motyvaciją, ugdo jų kūrybiškumą.

 

Siekdami pamokose aktyviau naudoti informacines komunikacines technologijas Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos mokytojai vykdė „Erasmus+“ KA1 projektą „Skaitmeninė klasė“, kuriam įgyvendinti paramą suteikė Europos Sąjunga. Pedagogai dalyvavo kvalifikacijos kėlimo kursuose Portugalijoje, Graikijoje, Ispanijoje, kur sėmėsi patirties, kaip mobilieji įrenginiai gali būti panaudojami per pamokas. Įvairios skaitmeninės programos, skirtos garso ir vaizdo įrašams redaguoti, istorijoms, žaidimams, viktorinoms, knygoms, svetainėms kurti, skatina mokinių tarpusavio bendradarbiavimą, lavina bendravimo, gebėjimo rasti ir perteikti informaciją įgūdžius. Pamokos tampa įdomesnės, įtraukia į aktyvią veiklą, nes juk daug įdomiau dalyvauti viktorinoje, išspręsti kryžiažodį, testą ar sukurti animuotą pasakojimą skaitmeninėje aplinkoje nei tradiciniu būdu. Tokioje veikloje noriai dalyvauja įvairių poreikių vaikai, kiekvienas siekia asmeninių rezultatų augimo. Mokytojams tampa lengviau diferencijuoti užduotis, vertinti pasiekimus.

 

 

Kursai dalyviams suteikė galimybę ne tik įgyti naujų dalykinių žinių, bet ir pagilinti šnekamosios anglų kalbos įgūdžius ir pažinti kitos šalies kultūrą.

 

„Erasmus+“ KA1 projektas „Skaitmeninė klasė“ (Nr. 2020-1-LT01-KA101-077588) finansuojamas remiant Europos Komisijai.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.