„Erasmus+“ galimybės: mokinių fizinio aktyvumo ir emocinės sveikatos stiprinimas

Kaip akimirka prabėgo dvejus metus Juodšilių „Šilo“ gimnazijoje trukęs „Erasmus+“ projektas „Healthy body, healthy mind, healthy enviroment“, kurio tikslas – stiprinti mokinių fizinę ir emocinę sveikatą bei formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius. Nors projekto metu teko susidurti su iššūkiais, kilusiais dėl pandemijos, ir dalį veiklų vykdyti nuotoliu, tai nesutrukdė siekti užsibrėžtų tikslų ir tik dar labiau kiekvieną iš mūsų privertė pagalvoti apie fizinės ir emocinės sveikatos svarbą.

 

Per visą projekto laikotarpį buvo siekiama susipažinti su projekto šalių partnerių (Lenkijos, Italijos, Graikijos, Bulgarijos) patirtimi, didinti socialinę įtrauktį, įgyvendinant planuojamas fizinę ir emocinę sveikatą stiprinančias veiklas, skatinti mokinių elgesio pokyčius, susijusius su vartojimo įpročiais ir gyvenimo būdu, plėsti mokinių kultūrinį akiratį ir tobulinti užsienio kalbos (anglų) žinias.

Įgyvendindami vietines veiklas vaikai ne tik teoriškai sužinojo, kodėl svarbus yra fizinis aktyvumas ir emocinė sveikata, bet ir turėjo galimybę praktiškai tai patirti per įvairias veiklas. Bene labiausiai paliko įspūdį dalyvavimas vienos dienos patirtinėje stovykloje, kur 3 valandų patyriminiame komandos formavimo žygyje vaikai mokėsi pasirūpinti vienas kitu ir turėjo puikią galimybę pamatyti, kaip komandoje gali viskas vykti kitaip, nei buvo įprasta. Ši veikla buvo skirta fiziniam kūnui lavinti, sąmoningumui, empatijai ir asmeniniam saugumui auginti, kūrybiniams įgūdžiams įtvirtinti ir asmeninėms vertybėms suvokti. Taip pat mokiniai lankėsi Lietuvos sporto universitete, kur susitiko su dviejų olimpinių medalių laimėtoja Austra Skujyte, kuri pasidalijo savo įžvalgomis apie sporto naudą, svarbą, traumų prevenciją. Vaikai turėjo puikią galimybę daugiau sužinoti apie savo kūną: atliko fizinio pajėgumo nustatymo testus.

 

Šis projektas suteikė mokiniams galimybę dalyvauti trumpalaikiuose mokinių grupių mainuose Lenkijoje, Italijoje, Graikijoje, Bulgarijoje. Kiekvienam dalyviui tai buvo nepakartojama patirtis, leidusi ne tik įdomiai mokytis, bet ir praplėtusi kultūrinį akiratį.

Tarptautinių ir vietinių veiklų metu mokiniai ne tik pagerino savo emocinę, fizinę sveikatą ir daugiau sužinojo apie sveiką gyvenseną, bet ir aplankė daug įdomių vietų, išbandė įvairias sporto šakas, susirado naujų draugų.

 

Džiaugiamės, kad pavyko įgyvendinti visus numatytus tikslus ir projekto rezultatai turi didelį poveikį mokiniams bei gimnazijos veiklai.

 

„Erasmus+“ projektas „Healthy body, healthy mind, healthy enviroment“ (Nr. 2020-1-LT01-KA229-078107_1).

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.